Anton Prokopov: Fotografija – kitoks pasaulio vertinimas

2 weeks ago visaginietis 0

Šiandien mes norime pasikalbėti su vienu iš fotografų Lietuvoje – Anton Prokopov ir sužinoti jo istorija: Kaip jis pradėjo fotografuoti ir kiek jam tai kainavo.

Fotografija – kitoks pasaulio vertinimas. Toks darbas reikalauja išmanyti ne tik dailės meno subtilybes, bet susipažinti su psichologija ir perrasti puikios komunikacijos žingsnius. Taigi daugiau apie šios profesijos paslaptis skaitykite išsamiame ir atvirame pokalbyje su profesionaliu fotografu Anton Prokopov.

Kada susidomėjai fotografija?

Dar nuo vaikystės domėjausi menu ir kūryba. Tačiau fotografija susidomėjau tik 2014 metais. Kadangi tuo metu dirbau kitą darbą maksimaliai negalėjau aukoti viso laiko fotografavimui, todėl „žaisdavau“ kai tik rasdavau laisvą minutę. Galop supratau, kad fotografija man gali būti ne tik laisvalaikis, bet ir smagus darbas. Taigi jau netrukus išbandžiau ir kitokio tipo aparatą ir šiam savo pomėgiui atrasdavau vis daugiau laiko.Kada supratai, kad fotografavimas bus ne tik smagus laisvalaikis, bet darbas?

Tai supratau, kai gavau pasiūlymą fotografuoti pirmąsias krikštynas. Prisipažinsiu atvirai, tą kartą buvo tikrai baisoka. Kadangi už tokio įvykio fotografavimą buvo mokami dideli pinigai, o aš neturėjau itin daug patirties. Be to, tokios šventės nepakartosi, todėl nuotraukos turi būti kokybiškos ir profesionalios. Norėjau savo klientams pasirodyti kuo geriau, todėl labai stengiausi – žiūrėjau vaizdo įrašus internete, skaičiau straipsnius ir patarimus, ką ir kaip daryti fotografuojant krikštynas. Vėliau klausiau, kokiais receptais fotografuodami dirba kiti profesionalūs fotografai. Tiesa, po pirmo tokio atsakingo darbo supratau, kad kiekvienas galime padaryti bet ką – svarbu to labai norėti.

Kaip keitėsi Jūsų asmenybė nuo fotografo karjeros pradžios iki dabar?

Kaip fotografas dariau daug įvairių klaidų, bet kas kartą vis labiau aišku, jog be fotografijos bus labai tuščia. Mano paties asmenybė keitėsi labai greitu tempu, kadangi dirbu su grupėmis, kurios sieja kitus fotografus komunikuoti tarpusavyje. Todėl dabar jaučiuosi stipriai patobulėjęs nuo tos dienos, kai tik pradėjau fotografo karjerą. Taip pat esu žmogus, kuris nebijo klysti ir visada stengiuosi tobulintis, nuolat mokausi iš kitų klaidų ir, žinoma, naudoju įrangą kuri nenuvils.

Gal turi fotografą, kurio darbai tau labai patinka? Kodėl?

Taip, turiu –Julia kuzmenko. Ji yra pasaulinio masto retušuotoja, mane labai žavi jos darbai elegancija ir paprastumas. Pradėjęs naudotis tokius photoshop įrankius – greitai pastebėjau pokyčius, kad pagerinau savo darbų kokybę.

Kokiu fotoaparatu pradėjai fotografo karjerą? Kiek jis tada kainavo? Pasidalink patarimais, kaip susitaupei tokiam pirkiniui ar tai buvo artimųjų dovana?

Kadangi pinigų reikėjo – pradėjau dirbti reklamos vadybininku, o susitaupęs reikiamą sumą investavau į pirmą fotoaparatą. Pradėjau nuo Canon 450D, tada sumokėjau pirmuosius 700 LT. Puikiai prisimenu, kaip nekantraudamas tada važiavau į Vilnių pirkti savo svajonių fotoaparato. Buvau labai laimingas, todėl tobulinau žinias apie fotografiją ir sutaupytas santaupas išleisdavau įsigyjant naujus objektyvus.Kaip keitėsi tavo fotoaparatai – po kiek laiko nusprendei, kad laikas turėti geresnį aparatą?

Fotoaparatai keitėsi palaipsniui, kadangi aktyviai domėjausi fotografija ir pirmasis fotoaparatas Canon 450D jau buvo kiek ankštas neišpildydavo visų mano norų ties kokybę. Kadangi jis buvo nepilno kadro fotoaparatas ir ganėtinai jau pasenęs, todėl po tam tikro laiko uždirbau ant pirmojo pilno kadro fotoaparato 5D arba fotografu kitaip vadinamu „dinozauru“. Laikui bėgant labiausiai pradėjau domėtis vestuvėmis. Turėjau didelį norą tapti tikru vestuvių fotografu, kuris išpildytu visus jaunųjų lūkesčius, todėl besidomėdamas supratau, jog būtu klaida neturėti dviejų fotoaparatų. Taigi apsisprendžiau, kad būtina įsigyti dar vieną Canon firmos fotoaparatą 5D mark2. Fotografavimas kasdien man sekėsi vis geriau, todėl nebuvo gaila investuoti į naują darbo įrankį. Tiesa, fotografuoti tenka ne tik krikštynas ar vestuves, todėl dažnai dirbu renginiuose ir festivaliuose. Paprastai, stengiuosi neprasileisti sudalyvauti – „Galapagai“, „Radistai“, „GameOn“, „Snap“, „Login“ konferencijos.

Kokias temas mėgstate fiksuoti? Kodėl?

Labiausiai žavi reportažinė ir vestuvių fotografija. Reportaže mes visada pamatome tikras emocijas, nepozuotas ir natūralias, o tai sukelia daugiausia laimės viduje. Todėl grįžęs iš vestuvių ar renginio visada esu pakylėtas, nes darau sau patinkantį darbą – fotografuoju.

Kur ieškote įkvėpimo ir idėjų?

Dažniausiai idėjos gimsta tiesiog fotosesijos metu, nuo esamos supančios aplinkos. Tai pat idėjų semiuosi žiūrėdamas filmus, klausydamas muzikos arba vaikščiojat mieste, o toliau mintyse planuoju, kur tokiai fotosesijai būtų tinkamiausia vieta. Neapsakomas jausmas, kai fotosesijos projektavimą matai prieš akis, o vizijos ir noras suteikia jėgų atlikti tokią fotosesiją.

Kokiose šventėse fotografavimas reikalauja daugiausia atsakomybės? Kodėl?

Be abejo, vestuvėse tai yra svarbiausia diena, ten aš esu visada pasiruošęs visais 200 procentų. Dirbu atsakingai, stengiuosi viską atlikti taip kaip reikia ir padėti jauniesiems atsipalaiduoti, o fotosesiją paversti smagiu žaidimu, kuris netrukdytų mėgautis švente.

Kokių tipo fotosesijų dar neteko daryti? Kodėl?

Niekada nedirbau su Nude fotosesijos stiliumi, tai atrodo man svetima, bet, manau, dar ilgą laiką to nedarysiu, nes atradau save būtent vestuvėse ir renginiuose. Jaučiu, kad tai mano erdvės.

Kokio žanro fotografavimą svajojate išbandyti ateityje?

Mano tikslas – studijinė fotografija. Aš labai noriu dirbti su įmonėmis, dirbti su žinomais žmonėmis kurti plakatus, įdėjinės fotosesijas.

Kiek, Jūsų nuomone, galėtų kainuoti profesionali vestuvinė fotosesija?

Mano nuomone, viskas priklauso nuo jaunųjų norų ir esamo biudžeto. Šiuo metu mano vestuvių fotografavimas kainuoja nuo 250 eur iki 700 eur, šios sumos paskirstomos atsižvelgiant į valandas ir nuotraukų redagavimo kiekį.

Kiek kainuoja Jūsų fotografavimo paslaugos?

Esu lankstus, tad viskas priklauso nuo jaunųjų planų ir idėjų.

 

Kokį save įsivaizduojate fotografą po 10 metų?

Manau, fotografija lydės mane visą gyvenimą, todėl galėsiu dirbti darbą, kuris man patinka.

Kokios būdo savybės būtinos dirbant fotografu? Ar kiekvienas galime būti fotografais?

Pasitikėjimas, komunikabilumas ir ekstremalių situacijų suvokimas, supratingumas ir lankstumas, kritiškumas, meniškumas, manau, šios savybės svarbiausios. Tačiau, esu įsitikinęs, kad fotografu gali dirbti kiekvienas, tiesiog tam reikia didelio noro, pastangų, investicijų ir kantrybės, kada tapsite profesionalu.

 

Anton Prokopov: „vestuvių ir renginių fotografavimas jaučiu, kad tai mano erdvės“

fototakas