Kiek žmonių gyvena Visagine? Kokių duomenų pagrindu vyks Tarybos rinkimai?

Dėl mūsų krašto

Mūsų draugų straipsnis Kiek mūsų, Visaginiečių? Merės teigimu, statistikos duomenys neatitinka realybę,sulaukė daug skaitytojų atsiliepimų, kuriuose atsirado paaiškinimai to, kas jau gerai žinoma – kai kurie visaginiečiai jau seniai tapo  «anglais» arba «vokiečiais». «Jau 3 metus gyvenu anglijoje, prirašytas esu Visagine» – ir ne vienas panašus komentaras buvo po mūsų straipsniu.

Statistikos duomenimis, kuriuos redakcijai pateikė Vietinio ūkio valdymo ir statybos skyriaus specialistė Leonarda Zajankovskaja, 2018 metų birželio 1-ai dienai Visagine gyveno 22 756 asmenys, iš kurių 22 690 yra deklaravę savo gyvenamąją vietą ir 86 – laikomi esančiais Visagino savivaldybės teritorijoje.

Žiūrim Vikipedijoj, skaitom: gyventojų skaičius (2018) – 18 541 asmuo,  skirtumas – 4215.Nejaugi tiek žmonių gyvena užsienyje, nors deklaravę gyvenamąja vietą Visagine? Juk duomenys, pateikti L. Zajankovskojos, remiasi deklaruota gyvenamąja vieta.

Bet vyr. Specialistė paaiškino, kad pakeitus gyvenamąją vietą, asmuo deklaruoja naują gyvenamąją vietą ir skaitosi kaip vėl atvykęs į mūsų miestą.

«Taip, bet žmogus išsirašo iš savo ankstesnės gyvenamosios vietos, reiškia, jis išvyko?» – uždavėme klausimą specialistei. «Ne, tai nėra taip, – paaiškino L. Zajankovskaja. – Išvykimas vyksta tuo atveju, jei asmuo išvyksta į užsienį»


Taip bekeičiant gyvenamąją vietą, mes galime pasiekti 196 metus, kada gyventojų skaičius Visagine siekė 36 tūkst. Žmonių. Tai, kiek perdėta nuomonė, bet dabar aišku, kodėl duomenys pagal deklaruojamą gyvenamąją vietą nesutampa su realiu gyventojų skaičiumi.

2017 metų sausio 1 dienai, bendras Visagino gyventojų skaičius, deklaravusių savo gyvenamąją vietą ir asmenų įregistruotų Visagino savivaldybėje (asmenų be nustatytos gyvenamosios vietos), yra 23 858 gyventojai.

Pagal šią statistiką, per 1,5 metų gyventojų skaičius sumažėjo 1102 asmeniu, bet toks sumažėjimas gali būti siejamas su mirtingumu. Pagal  vyr. specialistės žodžius, nuo sausio 1 d. Iki birželio 1d. Visaginą paliko 293 asmenys.

Rinkimų metu bus atsižvelgiama į Visagino miesto savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičių. Tokiu būdu, į Visagino miesto tarybą bus išrinkti 25 nariai.

Ina Negoda

Straipsnį vertė Lina Latyševa

news.tts.lt

Komentarai
Tagged