Elektros perdavimo sistemos prie Ignalinos AE rekonstrukcijai – beveik 11 mln. Eur ES lėšų

Diena

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą dėl 10,8 mln. Eur ES paramos lėšų skyrimo Šiaurės rytų Lietuvos perdavimo tinklo optimizavimui.

Tai dar vienas konkretus infrastruktūros projektas, skirtas pasirengti sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos tinklais.

„Projekto metu bus atlikti perdavimo tinklo atnaujinimo darbai, kurie yra būtini norint sėkmingai atsijungti nuo sovietinės sistemos ir prisijungti prie saugaus Europos tinklo. Kartu tai užtikrins patikimą tinklo veikimą ir geresnę paslaugų kokybę Šiaurės rytų Lietuvos elektros energijos vartotojams ir leis kasmet sutaupyti daugiau nei pusę milijono eurų dėl sumažėjusių elektros įrenginių eksploatavimo išlaidų“, – išplatintame pranešime cituojamas p. Vaičiūnas.

ES fondų lėšomis bus rekonstruotos dvi 330 kV transformatorių pastotės Visagino ir Utenos rajonuose. Įgyvendinant šį projektą bus demontuota galingiausia, 750 kV aukštos įtampos linija, jungianti Ignalinos AE pastotę su Baltarusija bei iš Ignalinos pastotės į 330 kV skirstyklą Elektrėnuose bus perkeltas valdomas 330 kV šuntinis reaktorius.

Numatyta,  kad elektros perdavimo sistemos mazgo rekonstrukcija Šiaurės rytų Lietuvoje truks ketverius metus ir bus užbaigta ne vėliau kaip 2021 m. pavasarį. Visa projekto vertė 23,9 mln. Eur (be PVM). Iš ES struktūrinių fondų finansuojama 45% projektų vertės.

info: https://www.vz.lt/

Komentarai