Filmas apie Visaginą „DRUGELIO MIESTAS“ pristatatomas Visagino mieste

Dėl mūsų krašto Diena

Režisierės Olgos Černovaitės dokumentinis filmas apie Visaginą

DRUGELIO MIESTAS pristatatomas Visagino mieste

2018 m. vasario 8 ir 13 d., 19.00 val. ir vasario 10 d. 18.00 val.

Draugystės kino salėje

Planet Korda Pictures išleistas naujas pilnametražis dokumentinis filmas DRUGELIO MIESTAS/«ГОРОД БАБОЧКА», režisierė Olga Černovaitė, švenčia savo premjerą Visagine. Visagino kultūros centro Draugystės kino salėje – 2018 m. vasario 8 ir 13 d., 19.00 val. ir vasario 10 d. 18.00 val. Kasos darbo laikas II – VI: 14.00 – 20.00  Filmas rusų kalba.

DRUGELIO MIESTAS– tai portretas rusakalbio Lietuvos miesto Visagino atsisakiusio mirti kartu su išardoma Sovietų eros atomine elektrine. Ekonominių turbulencijų ir politinės įtampos metu gyventojai susiduria su neaiškia ateitimi.

Sinopsė: Siekiant galingą sovietų atominę elektrinę aprūpinti paslaugų sfera, 1970 m. lygioje vietoje buvo pastatytas Visagino miestas. Drugelio formos miestas buvo suplanuotas kaip sovietų pažangos langas į Vakarus. Vėliau, Lietuvai paskelbus nepriklausomybę, Ignalinos atominė elektrinė (IAE) tapo reikšmingu energetinio savarankiškumo dalimi. Tačiau narystė ES įpareigojo Lietuvą uždaryti IAE – vienintelę miesto pramonės šaką. Augant geo-politinei įtampai kokia ateitis laukia 20 000 rusakalbius miesto gyventojus?

Su parama Kūrybiška Europa ir Bord Scannán na hÉireann/The Irish Film Board. Dalyvaujant MDR (Vokietija), IKONdocs (Niderlandai), YLE (Suomija), TG4 (Airija), Lietuvos Rytas (Lietuva), RTS (Slovenija) ir Al Jazeera Balkans (Bosnija ir Hercegovina)

Pardavimai: Visible Film, thierry.detaille@visiblefilm.com

Žiniasklaida: mirjam@noisefilmpr.com

Kontaktas: control@planetkorda.com

www.butterflycityfilm.com

 

Komentarai
Tagged