iPhone X – Obuolio Revoliucija ar Prarasta Svajone? (VIDEO)

Diena

Vakar „Apple“ kompanija oficialiai pristatė, kaip ir planavo, 3 išmanieji: brangiausias ir naujausias „Apple“ jubiliejinį išmanusis pavadinimu „iPhone X“, taip pat atnaujintos esamų išmaniųjų versijos pavadinimais „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“.

„Apple Watch”

apple watch

Pristatymą „Apple“ vadovas Timas Cookas pradėjo pristatydamas naujoves, kurios įdiegtos išmaniajame laikrodyje „Apple Watch”. Skelbiama, kad jis yra labiausiai parduodamas išmanusis laikrodis pasaulyje. Dar 2016 m. šio laikrodžio pardavimai neaplenkė laikrodžio sinonimu buvusio „Rollex”. Šis laikrodis kartu yra ir pulsometras. Viena naujovių – galimybė stebėti kaip greitai pulsas pakyla treniruotės metu ir kaip greitai jis grįžta į normos ribas, kuo šis procesas vyksta greičiau, tuo žmogus turėtų būti geresnės fizinės būklės.


Taip pat šis laikrodis turės ir kitą funkciją: jis padės žmonėms stebėti, kaip plaka jų širdis, ar yra pastebima aritmijos požymių. Šis sutrikimas dažnai yra ir širdies ligų priežastimi. Pristatytas ir naujos kartos „Apple Watch”, kuriame yra integruota mobiliojo telefono funkcija: tai reiškia, kad žmogus išėjęs vien su „Apple Watch”, galės atsiliepti, naudotis navigacija ar klausytis dainų. Laikrodis dirba sinchronizuotai su kitomis „Apple” sistemomis.

Tai – trečios serijos „Apple Watch”, kuris yra tokio pat dydžio kaip antros serijos „Apple Watch”. Sudėtingiausia, kas buvo kuriant šį laikrodį, tai integruoti į jį mobiliojo telefono galimybes ir išsaugoti jo dydį. Jame integruota išmanioji asistentė „Siri” kalbės balsu.

Naujieji telefonai – iPhone 8 ir iPhone 8+

Išmaniųjų telefonų pristatymas prasidėjo nuo „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“.

Šie išmanieji bus 3 atspalvių: sidabrinio, kosmoso pilkos ir auksinio. Telefonų korpusai gaminti naudojant specialių aliuminio lydinį, kuris, kaip skelbiama, naudojamas ir kosmoso technologijoms. Patikinta, kad šie modeliai bus itin atsparūs smūgiams. Šių išmaniųjų ekranas yra „įrėmintas“ šoninių rėmelių.

Naujos kartos „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ pristatomi kaip turintys papildomą sistemą triukšmui slopinti, o tai reiškia geresnį garsą, bet didelis dėmesys pristatymo metu skirtas išmaniųjų fotografavimo galimybėms.

Telefonai turi galimybę fotografuoti esant prastam apšvietimui, analizuoti apšvietimo galimybes, o naudojant programėlę – ir keisti nuotraukoje naudojamą apšvietimą pagal savo pageidavimus.


Žadama, kad dėl to pagerės nuotraukų kokybė, ypatingai portretinių, pavyks užfiksuoti fotografuojamas detales, tekstūrą, šešėlius. Taip pat skelbiama, kad šie išmanieji pritaikyti papildytai realybei ir žaidimams šioje plotmėje.

„iPhone X“

Jau kurį laiką sklandė kalbos, kad „Apple“ šį kartą pristatys ne du, o tris išmaniuosius telefonus, tarp kurių bus ir jubiliejinis „iPhone X“. Šios spekuliacijos pasitvirtino ir bendrovė paskelbė, kad išleidžia iki šiol patį brangiausią ir moderniausią savo telefoną, kurio kaina su 64 GB atmintimi siekia nuo 1.000 USD. Įrenginys su 256 GB atmintimi kainuos nuo 1.149 USD. Beje, X šiuo atveju reiškia ne paslaptingumą, bet romėniškai užrašytą skaičių 10.

Šis įrenginys gerokai skiriasi nuo ankstesniųjų. Pirmiausia, jis neturi vadinamojo namų mygtuko, o iš programėlių į meniu grįžti galima ekraną braukiant iš apačios įstrižai į viršų dešinėje pusėje. Kitas atnaujinimas, galimas įkrovimas su „Qi“ bevielio įkrovimo technologiją turinčiais įrenginiais. Bendrovė kol kas savo kroviklio, veikiančio pagal šią technologiją, nepristatė, tačiau tai žada padaryti ateityje.

Taip pat bendrovė telefone įdėjo „Super Retina“ OLED ekraną su 2438×1125 rezoliucija. Jame yra ir naujos kartos „A11 Bionic“ lustas, kuris žada greitesnį duomenų apdorojimą. Šio įrenginio baterijos gyvavimo laikas yra 2 valandomis ilgesnis nei „iPhone 7“.

Dar viena „Apple“ naujiena – kitų biometrinių duomenų pasitelkimas. „iPhone X“ vienintelis turi vartotojo atpažinimo funkciją pagal jo veidą. O kadangi nėra namų mygtuko, jame atpažinimo pagal piršto antspaudą nebeliko. Bendrovė teigia, kad su piršto anspaudu tikimybė, kad jis telefonui atrakinti užtektinai sutaps su kito žmogaus, buvo 1 iš 100.000. Su veido atpažinimo funkcija ji sumažėja iki 1 iš 1 mln.

„Face ID“ pavadinta sistema prisitaiko prie žmogaus veido pokyčių vis atnaujindama informaciją. Taigi, žmogui bręstant, senstant ar nusprendus užsiauginti barzdą, telefonas jį vis tiek atpažįsta. Be to, atpažinimas turėtų būti sėkmingas ir užsidėjus akinius ar kepurę, nes lieka pakankamai daug veido vietų, pagal kurias sistema gali atpažinti žmogų.


Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ pranešė, kad išankstinę prekybą naujos kartos „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ išmaniaisiais telefonais pradės rugsėjo 22 d. iš karto po vidurnakčio. Tada bus paskelbta ir išmaniųjų įrengių kaina.

Pirmieji telefonai „Telia“ klientus ir salonus visoje Lietuvoje pasieks rugsėjo 29 d.

Komentarai
Tagged

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.