„Kompiuteriukai vaikams“ iniciatyva vyksta tarp Lietuvos penktokų

Diena

Praėjusių metų gruodį gimusi iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams” įgyja pagreitį. Projekto organizatorių teigimu, šiuo metu jau yra pasiekta apie 60% galutinio tikslo, tai yra surinkta reikalinga pinigų suma daugiau nei 15 tūkst. „Micro:bit” kompiuteriukų nupirkti. Kompiuteriukai jau pasiekė tūkstančius Lietuvos penktokų.Prie iniciatyvos prisideda tiek šalyje veikiantis verslas, tiek pavieniai fiziniai asmenys.

Programuotojai tiesia ranką būsimiems programuotojams.

Iniciatyvos autoriai pastebi, kad didžioji prisidedančiųjų dalis vienaip ar kitaip yra susijusi su technologijų industrija. Tai – asmenys, kurie supranta technologinių žinių turinčių žmonių paklausą rinkoje ir tuo pačiu suvokia, kad šiuolaikinė švietimo sistema neatitinka XXI a. poreikio. Reikalingas tikslingas pokytis, kurį ir suteikia „Kompiuteriukai vaikams” iniciatyva.

Esminis idėjos aspektas – jos masiškumas. „Kompiuteriukai vaikams” paramos fondo vadovas Povilas Poderskis teigia, kad ši iniciatyva yra stiprus impulsas, skatinantis Lietuvos vaikus pradėti domėtis technologijomis. „Mūsų tikslas yra 27 tūkst. šalies penktokų aprūpinti mikrovaldikliais „BBC Micro:bit”. Siekiant, kad iniciatyva būtų sėkminga ir turėtų ilgalaikį poveikį, jai reikia masiškumo. Todėl norime, kad kuo daugiau žmonių, verslo ir kitų organizacijų prisidėtų prie šio projekto, o talentas technologijų srityje taptų įprastas bei pripažįstamas ne ką mažiau nei meno ar sporto gabumai”. Įdomu tai, kad kompiuteriukus galima pritaikyti ne tik informatikos pamokose, bet ir kitų disciplinų metu ar neformaliame ugdyme. “Micro:bit” išbandę vaikai jau yra sukūrę žingsniamatį, kompasą, žemės drėgmės matavimo prietaisą ir net muzikos kūrinį. Tai įmanoma dėl įvairiausių mikroschemoje esančių sensorių.

P. Poderskio teigimu, šiuo metu lėšų yra surinkta daugiau nei pusei Lietuvos penktokų, o kompiuteriukai jau pasiekė Neringos, Skuodo rajono, Birštono, Jonavos rajono, Kalvarijos, Pagėgių, Rietavo, Vilkaviškio rajono, Šilalės rajono, Raseinių rajono, Joniškio rajono, Varėnos rajono, Druskininkų, Biržų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Visagino, Alytaus rajono, Prienų rajono, Šalčininkų rajono, Molėtų rajono, Skuodo rajono, Utenos rajono, Vilniaus miesto savivaldybių mokyklas ir netgi Briuselio lietuvių mokyklas. Vis dėlto, dar didelė dalis savivaldybių turi surinkusios mažiau nei 10 proc. reikiamų lėšų. „Ypač svarbu, kad kompiuteriukus gautų kiekvienas šalies vaikas, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar tėvų finansinės padėties. Mūsų interneto svetainėje www.kompiuteriukai.lt pateikti duomenys rodo, kuriose šalies savivaldybėse kompiuteriukų trūksta labiausiai.”

Klaipėda yra viena iš didžiausių, tačiau iniciatyvos atžvilgiu – viena iš mažiausiai kompiuteriukų surinkusių savivaldybių. Norėdami supažindinti Klaipėdos ir aplinkinių miestų gyventojus su „Micro:bit” kompiuteriuku ir jo teikiamomis galimybėmis lapkričio 21 d. yra organizuojama Micro:Bit kūrėjų diena Klaipėdoje. Renginį organizuoja projekto ambasadoriai Klaipėdoje, informatikos mokytojai bei kiti partneriai – Klaipėdos miesto meras ir savivaldybė, VšĮ Edukateka, VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, UAB EIT Sprendimai ir VšĮ Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra.

info: www.vz.lt

Komentarai