Visagino šeimos ir vaiko gerovės centras

Lietuvoje vykusiame konkurse „Call For Walls“ laimejo Visaginas

Diena

Lietuvą kiekvienas kuriame asmeniškai: „Call For Walls“ konkursą laimėjo Visagino socialinės globos namai ir projektas Šeškinėje.

Vienas garsiausių Lietuvos jaunosios kartos gatvės menininkų (mural art) – tapytojas Linas Kaziulionis, prisistatantis K Art 7slapyvardžiu, Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio proga paskelbė konkursą „Call For Walls“. Konkurso metu bet kuris šalies pilietis ar juridinis vienetas galėjo teikti viešos erdvės projektus-idėjas, kur galėtų būti nupieštas gatvės freskos kūrinys. Tapytojas išreiškė paprastą mintį: Lietuvą kiekvienas kuriame asmeniškai, todėl lauktos įdomios iniciatyvos, iš kurių menininkas išsirinko dvi ir rudenį įgyvendins nemokamai.

Gauta eilė paraiškų iš skirtingų šalies vietovių: nuo iniciatyvos Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome iki žvejybos amato Nidoje įamžinimo ar R. Kmitos romano „Pietinia kronikas“ siužeto iliustracijos Šiauliuose.

Laimėjais pasirinkti projektai, turintys stiprų socialinį aspektą: šeimos ir vaiko gerovės centro Visagine idėja kartu ištapyti sieną-tvorą, į procesą įtraukiant ten gyvenančius proto ir psichikos negalią turinčius vaikus. Šeimos ir vaiko gerovės centro darbuotojai neabejoja, jog šis projektas bus itin įsimintinas ten gyvenantiems likimo nuskriaustiems ir itin vienišiems vaikams.
Antras laimėjęs projektas – Vilniuje, Šeškinės mikrorajone stovinti elektros transformatorinė. Idėjos autoriai mena iškilią Šeškinės istoriją ir garsius gyventojus kaip teatro režisieriai Rimas Tuminas, Eimuntas Nekrošius, baleto šokėjas Jonas Katakinas ir kiti.; nors jie puikiai suvokia, kad dabar šis rajonas įdomus tik paties gyventojams, tačiau būtent jie, o ypač vaikai, ir nusipelno kasdienybės paįvairinimo su pozityviu meno kūriniu ant elektros transformatorinės sienos.


Linas Kaziulionis yra diplomuotas tapytojas (VDA) ir eilinis-savanoris karys, besireiškiantis įvairiuose meno ir socialinės atsakomybės projektuose. Menininkas išgarsėjo savo projektais gimtajame Kauno mieste (kaip Mona Liza XXI a. ant Kauno technologijos universiteto bendrabučio sienos, kur į gatvės freskos kūrinį integravo technologinius sprendimus), buvo pasirinktas pagrindiniu sostinės gatvės meno festivalio kūrinio autoriumi, nemažai darbų atlieka verslo ir privatiems klientams, šiuo metu savo kūrybą pristato Jungtinėse Amerikos Valstojose: Vašingtone, Niujorke, San Franciske ir Los Andžele. Tapytojas metų pradžioje atidarė savo studiją Vilniaus Senamiestyjė šalia Aušros vartų (Aušros vartų g. 19), kur nuo rudens vėl kvies meno mylėtojus susipažinti su juo ir jo kūryba. Menininko Lino Kaziulinio tinklapis – http://www.kart7.lt

Komentarai
Tagged