Liga užrakina narve ilgam. Broliukai iš Ukmergės rajono prašo padėti pasveikti.

Diena

Ukmergės rajono kaimelis. Namų mažai, žmonių – ant rankos suskaičiuosi. Bet valkataujančių gyvūnų, kaip ir visoje Lietuvoje, tikrai netrūksta. Prieš trejetą mėnesių į sodybą kartą per savaitę atvažiuojantys žmonės aptiko katę su ką tik gimusiais kačiukais.  (Žmonės ypatingi. Labai mylintys gyvūnus, įrengę atklystantiems beglobiams įėjimus į ūkinius pastatus, kad nesušaltų, paliekantys kaimo gyventojams kačių ėdalo, kad pašertų katinukus). 

Netrukus paaiškėjo, kad katė labai liesa, nusilpus, nuolat badaujanti ir visiškai neturi pieno. Teko žmonėms ieškoti išeities, kaip išmaitinti tuos mažuliukus. Katė mama paliko mažylius neturėdama kito pasirinikimo. Žmonės sugebėjo rasti išeitį, žmogų, kas padės išmaitinti ir prižiūrėti kačiukus, patys investavo į jų gelbėjimą.

Žiemą situacija pasikeitė. Žmogus, kuris prižiūrėjo, maitino mažylius, išsikraustė gyventi kitur. Teko kačiukams ieškoti globos. Kadangi išeities nebuvo, gyvūnams reikėjo skubios pastogės, suorganizavome starionarą ir tikėjomės, kad greitai juos padovanosime.

Ir kaip dažnai būna… Ne viskas taip paprasta. Vos mažiukai atvyko, po savaitės išlindo mikrosporija – odos liga, kurią būtina ilgai ir kruopščiai gydyti. 

Dėkojame kačiukus radusiems žmonėmis. Jie prisideda prie jų gelbėjimo, tačiau visas procesas užtruks, neaišku, kiek laiko tęsis gydymas ir reikės gyventi stacionare. Taip pat reikia specialaus, vitaminizuoto maistelio, kraiko. 

Todėl reikalinga parama. Nenumatysi tokių išlaidų, nenuspėsi gelbėjamų gyvūnų ligų. Belieka džiaugtis, kad tai nėra mirtina ir kačiukai labai draugiški. Liūdna, žinoma, kad smagiausias vaikystės laikas prabėgs narve…

Kačiukai labai gražūs, vieną pavadinome Panda, kitą – Muku. Abu patinėliai. Neabejotina, kad pasveikę tikrai bus padovanoti labia greitai. 

Všį “Rainiukas”

info@rainiukas.lt 

Komentarai