Prašome prisidėti prie Pagirių sesučių gydymo

Diena

Turbūt tai, kas būtų įvykę šiąnakt (o gal sekančią naktį) be mūsų įsikišimo, būtų galima pavadinti natūralia atranka… Ir dėžutėje, kurioje šią žiemą šildėsi dvi sesės, po kelių dienų jau būtų likusi tik viena.

Išskubėjome šiandien į Pagirius, nes sulaukėme pagalbos šauksmo dėl dviejų susirgusių lauko katyčių, sesių, kurios jau penktą žiemą leidžia gatvėje, tapusioje jų namais, tačiau su šios žiemos iššūkiu jos nesusidorojo. Viena sesutė ypač blogos būklės, paprastai neprisileidžianti svetimų žmonių, šįkart jau neturėjo jėgų priešintis, ir leidosi paimama tiesiog rankomis.

Klinikoje mūsų baimės pasitvirtino: vieną iš katyčių atvežėme jau su visai nukritusia temperatūra, ji sveria dukart mažiau nei jos sesė, nebeįstengianti savimi pasirūpinti, aplipusi išmatomis, abiejų burnos išopėjusios nuo kalcivirozės viruso, švokščia, viena iš jų jau nustojusi savarankiškai valgyti. Geriau atrodanti sesė dar ir su išplikusiu šonu. Supratome, kad čia neužteks vienkartinės pagalbos (suleisti ilgo poveikio antibiotiką ir paleisti atgal), katytėms reikės rimto gydymo, lašelinių, vitaminų, gero maitinimo ir klinikos stacionaro.

Tiesą sakant pamatę tokios būklės gyvūnus, retai pagalvojame, kiek mums tai kainuos, kol negauname sąskaitų už gydymą ir akis į akį nesusiduriame su triženklėmis, o kartais ir keturženklėmis sumomis… Vėliau jau važiuojant į tokius iškvietimus, atsiranda baimė: ar mes sugebėsime, ar žmonės mus palaikys, ar būsime išgirsti, ar istorija nebus per daug eilinė jog būtų svarbi ir kitiems. Ir kaskart tikimės, kad kaip nors drauge „išplauksime“… Draugai, gyvybiškai reikia Jūsų palaikymo!

Jei galite prisidėti prie Pagirių sesučių gydymo, labai prašome paaukoti į „Naminukų“ sąsk. mokėjimo paskirtyje nurodant „Sesės, pasveikit!“: VšĮ Naminukai; A/S: LT 55 7300 0101 3031 2940 (Swedbank).

Norėdami pasiteirauti dėl sesučių sveikatos, skambinkite 8 648 30077 (Vilnius)!

Pagarbiai,

VšĮ „Naminukai“

www.naminukai.org

tel. nr. +370 648 30077

Komentarai