lietuvių kalba

Premjeras žada užtikrinti nemokamą lietuvių kalbos mokymą Visagine

Diena

Premjeras Saulius Skvernelis žada užtikrinti, kad Visagino gyventojai ir toliau galėtų nemokamai lankyti lietuvių kalbos kursus.

„Yra noras padaryti vėl programą, jei reikia, dėl valstybinės kalbos nemokamo mokymo, kad žmonės čia galėtų jaustis visaverčiais piliečiais, galėtų žinotų, kas vyksta šalyje, gautų pagrindinius informacinius kanalus. Galiausiai kalbant apie jų kvalifikaciją, išsilavinimą, kad jį galėtų įgyti, – penktadienį viešėdamas Visagine sakė S. Skvernelis. – Svarstytumėme grįžti prie specialios programos, kad nemokamai galėtų tiek jaunimas, tiek senimas, tuos kalbos įgūdžius tobulinti.“

Visagino merė Dalia Štraupaitė BNS sakė, kad iki šiol lietuvių kalbos kursai buvo nemokami, juos visaginiečiai galėjo lankyti savivaldybės išlaikomame Valstybinės kalbos centre. Anot jos, kursams metams skiriama apie 100 tūkst. eurų, dalį lėšų duoda Visagino savivaldybė, dalis anksčiau buvo skiriama iš Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo programos. „Ta parama yra, bet ji gali būti netęsiama – premjeras pasiūlė ją tęsti, ačiū premjerui“, – BNS sakė D. Štraupaitė. 2011-ųjų visuotinio gyventojų surašymo duomenimis, Visagino savivaldybėje rusų tautybės asmenys sudaro 52 proc. gyventojų, lietuvių tautybės – beveik 19 procentų.

Ką apie šią iniciatyvą galvoja Lietuvos gyventojai:

  • Algirdas: Visaginiečiai jaučia neapykantą lietuviškai valdžiai, kuri, uždarydama elektrinę, atėmė iš jų darbą {neblogai apmokamą), nepasiūlydama jokios alternatyvos. Kiekvieną kartą, gavę mokesčius už šilumą, prisimena tuos laikus, kai net visi garažai buvo apšiltinti beveik už veltui. Vaikai girdi tėvų samprotavimus ir puikiai supranta, kad Lietuvoje jie perspektyvos neturi. Pasidomėkite, kaip jauni visaginiečiai mokosi anglų kalbos ir viskas bus aišku.
  • Pilietis: Tai pinigų plovimas. Tai norit pasakyti, kad ten niekas mokyklose nemokina lietuviškai? Kas per nesamonė, imkim paskutiniu 20 metų, ar per šį laikotarpį nemokas niekas lietuvių kalbos. Juokina mane tekę bendrauti su asmenimis iš VISAGINO kalba jie lietuvių kalba aišku tar savęs rusiškai. Jie visi yra LR Piliečiai ir moka kalbėti lietuviškai. Kreipiamas dėmesys į supuvusiai užsispyrusius piliečius kurie 50 metų gyvena, bet principingai nesimoko lietuviškai aišku jie tap pat viską moka, na gal kalbėti sunkiau, bet pricipai neleižia pasitobulinti. Nepateisinsiu tokių kursų, geriau tuos pinigus panaudoti ten kur jų labiau reik.
  • Mokytoja : Mokyklose mokoma lietuvių kalbos, bet mokiniai neturi jokios motyvacijos mokytis. Atvažiuokite į lietuvių kalbos egzaminą, patikrinkite patys užduotis ir pamatysite, koks žinių lygis. Devintoje klasėje mokiniai nesupranta paprasčiausio lietuviško teksto, o dvyliktoje gali paprašyti išverstyi žodį “laikraštis”
  • Tragedija: Pragyvenus tiek metų Lietuvoje ir nemokant kalbos jiems ji nereikalinga ir jie jos nesimokys.Jei žmogus protingas ir lojalus šaliai kurioje gyveną,leidžia vaikus į mokslus jis ir taip kalbą moką,o putino šalininkas jos niekada nesimokys.Nauja pinigų plovykla Valstybės mastu. Ar nėra svarbesnių dalykų šalyje?

    info: https://www.delfi.lt

Komentarai
Žymos: