Rugsėjo mėnesio šilumos kainų statistika Lietuvoje

Diena

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina rugsėjo mėn. yra 4,11 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su rugpjūčio mėn., mažėja 0,24 proc. Per metus (nuo 2018 m. rugsėjo mėn. iki 2019 m. rugsėjo mėn.) vidutinė šilumos kaina sumažėjo 11,99 proc. – informuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Rugsėjo mėn. mažiausia šilumos kaina yra Klaipėdoje, didžiausia – Biržų rajone. Tarp penkių didžiųjų miestų rugsėjo mėn. už šilumą mažiausiai moka Klaipėdos, daugiausiai – Panevėžio gyventojai.

Rugsėjo mėn., palyginus su rugpjūčio mėn., dėl pigiau įsigytų gamtinių dujų Balterma ir ko, UAB aptarnaujamiems vartotojams šilumos kaina mažėja 5,23 proc. (0,29 ct/kWh be PVM). Dėl atpigusių gamtinių dujų ir pigiau pirktos šilumos AB „Vilniaus šilumos tinklai“ aptarnaujami vartotojai už šilumą moka 4,99 proc. (0,19 ct/kWh be PVM) mažiau.

Brangiau įsigijus šilumą iš nepriklausomų šilumos gamintojų rugsėjo mėn., palyginus su rugpjūčio mėn., AB „Klaipėdos energija“ aptarnaujamiems vartotojams šilumos kaina didėja 18,15 proc. (0,49 ct/kWh be PVM) – iki 3,19 ct/kWh be PVM (2019 m. rugpjūčio mėn. AB „Klaipėdos energija“ tiekiamos šilumos kaina buvo 2,70 ct/kWh be PVM, tai yra vieną žemiausių kainų per 5 metus). AB „Klaipėdos energija“ didžiąją dalį tiekiamos šilumos įsigyja iš nepriklausomų šilumos gamintojų. SĮ „Visagino energija“ aptarnaujamiems vartotojams šilumos kaina didėja 10,76 proc. (0,44 ct/kWh be PVM): bendrovė grąžino vartotojams dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro bei šilumos įsigijimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų sąnaudų susidariusį skirtumą (12 mėn. buvo taikoma 0,55 ct/kWh šilumos kainą mažinanti kompensacija).

Išsamią 2019 m. rugsėjo mėn. šilumos kainų statistiką rasite VERT pranešime spaudai.

Komentarai