Savivaldybės Delegacija Dalyvavo Varmės Lidzbarko Miesto Šventėje

Diena

Š. m. rugpjūčio 12–13 dienomis Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Zinaida Tresnickaja, tarybos narys Sergejus Kotovas ir Visagino kultūros centro lenkų dainų ansamblis „Tumelianka“ (vadovė Svetlana Mikelskaitė) dalyvavo Varmės Lidzbarko (Lenkija) miesto 709-osioms metinėms skirtuose renginiuose.
Varmės Lidzbarkas yra šiaurės rytų Lenkijos miestas Varmijos Mozūrų vaivadijoje. Tai yra Lidzbarko apygardos sostinė, kurioje gyvena apie 17 tūkst. gyventojų. Šis miestas praeityje buvo Varmijos sostinė ir jos didžiausias miestas. Miestas buvo turtingas tikėjimo ir kultūros centras, žinomas kaip Varmės perlas.

Pirmąją vizito dieną visaginiečiai apsilankė projektiniuose objektuose, pvz.: vandens pramogų parke, miesto kempinge. Taip pat delegacija apsilankė Varmės vyskupo pilyje, kuri laikoma didžiule meno ir istorine vertybe pasaulyje, Lenkijos vyriausybė ją pripažino istoriniu paminklu. Tai viena geriausiai išlikusių pilių Lenkijoje, kurioje šiuo metu įsikūręs Varmės krašto muziejus. Vėliau kartu su vietos gyventojais delegacija dalyvavo Varmės Lidzbarko šventiniame koncerte, kuriame Visaginui atstovavo mūsų ansamblis „Tumelianka“. Renginiai vyko visame mieste. Buvo galima dalyvauti įvairiuose kultūriniuose ir sporto renginiuose.

Kitą vizito dieną Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Zinaida Tresnickaja ir tarybos narys Sergejus Kotovas dalyvavo iškilmingame miesto Tarybos posėdyje, kuris įvyko Varmės pilyje. Delegacijos nariai susitikimuose su Varmės Lidzbarko valdžios atstovais dalijosi gerąja projektinės veiklos vykdymo patirtimi, svarstė galimus bendradarbiavimo būdus siekiant efektyvios ir abipusiai naudingos veiklos tarp mūsų miestų bendruomenių. Pasak mero pavaduotojos, ateityje Visagino savivaldybės ryšius su Varmės Lidzbarko miestu ketinama įforminti bendradarbiavimo susitarimu.

Komentarai
Tagged

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.