Šuniukas Ryžikas ir kačiukas Pikis ieško šeimos tarp visaginiečiu

Diena

5 metai. Tokia yra vidutinė gyvenimo trukmė katinėlių, kurie gimsta ir užauga gatvėse. Nelaimės, virusai, pikti žmonės tarsi juodas šešėlis nuolat persekioja juos, kol galiausiai pačiumpa… Kai kuriuos labai greitai.

Sulaukėme pagalbos prašymo iš Grigiškių (Vilniaus raj.) dėl sunkiai sužeisto ir sergančio, dar visiškai jauno katinėlio, kuris, pasirodo, jau kelias savaites kankinosi nesuprasdamas, kas su juo vyksta. Po didelių pastangų „Naminukų“ savanorei graibšto pagalba pavyko pagauti besiblaškantį ligoniuką. Skubiai nuvežus į kliniką paaiškėjo, kad reikalai visai prasti: dar metų neturintis katinėlis suluošintas negrįžtamai: dėl nutrauktų nervų teks amputuoti kojytę. Be fizinių sužalojimų, Pikis (taip pavadinome vargšiuką) dar ir stipriai susirgęs kačių gripu, kailis pilnutėlis parazitų.

Vos išbridę iš ligų liūno, kuris neseniai buvo okupavęs beveik visą karantino kambarėlį, vėl kaupiame jėgų likučius naujiems iššūkiams, nes kartais atrodo, jog, dievaži, tiek daug dalykų lieka už kadro, kurių neįmanoma perteikti. Vienas iš jų apie tai, kiek fizinių ir moralinių jėgų pareikalauja štai tokių laukinukų slaugymas, kai kasdien turime atlikti procedūras, katinėliams, kurie tarsi laukiniai žvėreliai niekad neliesti rankų, į mus, į savo gelbėtojus, žiūri kaip į didžiausius priešus. Beje, ne tik žiūri, būna ir sužaloja. O mes vis žadam jiems (ir sau), kad viskas bus gerai…

Rytoj vežame Pikį kojytės amputacijos operacijai, o tada gydymas, reabilitacija, procedūros. Labai prašome padėti susidoroti su Pikio bėdomis, nes be Jūsų nepakeltume visų nelaimių finansinės naštos. Jei tik galite prisidėti nors trupučiu, paaukoti galite į „Naminukų“ sąsk. mokėjimo paskirtyje įrašant „Piki, pasveik“:

VšĮ „Naminukai“; A/S: LT 55 7300 0101 3031 2940 (Swedbank).

Norėdami pasidomėti dėl dabartinės Pikio sveikatos būklės, skambinkite „Naminukams“ 8 648 30077 (Vilnius).

Šuniukas Ryžikas

Situacija kebli: nuo trumpo lenciūgo, nepriežiūros ir bado išgelbėtas šuniukas, kuris būdavo maitinamas bulvių lupenomis ir atliekomis, gavo laikiną prieglobstį, tačiau dabartinė globėja nebeturi galimybių jo globoti. Kur dėtis Ryžikui? Jam skubiai reikalingi namai!

Ryžikas – labai geras, draugiškas, kastruotas ir socialus šuo, 8m. amžiaus. Deja, visą gyvenimą pralaikytas tragiškomis sąlygomis, taip ir neišmokytas manierų, kurių reikalaujama iš buto šuns: pratęs prie lauko, neturintis pasivaikščiojimų rėžimo, nemoka gražiai vaikščioti su pavadėliu, todėl nesinori spėlioti ir pasakoti apie tai, kad bute su juo šeimininkai neturėtų bėdų, nes antraip- gali laukti nusivylimas ir tektų vėl skubiai ieškoti Ryžikui vietos.

Galbūt kas nors iš skaitančiųjų šį prašymą, galėtumėte pasiūlyti Ryžikui voljerą arba uždarą kiemą su apšiltinta būda? Taip pat Ryžikas yra po akytės (trečiojo voko operacijos) ir kurį laiką jam reikia po kelis kartus per dieną sulašinti vaistus į akytę. Žmonės, jei tik galite pagelbėti, atsiliepkite! Ryžikui dabar svarbiausia saugi vieta, maistas ir jam neabejingas šeimininkas (kuris galėtų lašinti vaistukus). Laikome kumščius, kad atsirastų nors vienas, neabejingas tiek išgyvenusio šuns likimui, ir galėtų pasiūlyti jam naują, švarų, gyvenimo lapą…

Jei tik galite padėti, skambinkite savanorei Indrei 8 600 76506 (Ryžikas yra Elektrėnuose, tačiau atsiradus tinkamiems namams, bandytume organizuoti transportą).

Komentarai
Tagged