Visaginas siekia tapti drugelių miestu

Diena

Ignalinos atominės elektrinės regiono verslo ir turizmo informacijos centro direktorė Lena Buško pabrėžia, jog Visaginą (tuomet jis vadinosi Sniečkumi) planavę architektai siekė, kad matomas iš viršaus šis miestas primintų sparnus išskleidusį drugelį.

„Taip jau nutiko, kad iš suplanuotų keturių, buvo pastatyti tik du Ignalinos atominės elektrinės reaktoriai, o tuo pačiu pastatyta tik pusė miesto. Tad mūsų miestas ir liko kaip drugelis su vienu sparnu“, – teigė direktorė. Ji pabrėžė, jog oficialiai Visagino simboliu pripažįstama gervė, kuri įkomponuota ir į šio miesto herbą, tačiau savąjį miestą pristatydami žmonės nuolat primena, kad jis – drugelis su vienu sparnu.

Tad įvertinus gyventojų siekį vadintis drugelių miestu, šiuo metu pradėtas kurti Visagino – Drugelių miesto įvaizdis. L. Buško teigė, jog jos vadovaujamas centras iškėlė idėją viešosiose Visagino vietose „nutupdyti“ 15–20 iš metalo pagamintų drugelio formos skulptūrų. Direktorė pasidžiaugė, jog šį sumanymą mielai parėmė Visagino savivaldybė, drugelių sukūrimui skyrusi 5000 eurų. „Mes kreipėmės į žmones klausdami, kokiose vietose ir kokių formų drugelius jie norėtų matyti. Iš gautų pasiūlymų aišku, kad gyventojams drugelių tikrai norisi“, – sakė L. Buško.

Anot jos, žmonės drugelius norėtų matyti ant gatvių apšvietimo stulpų, medžių, paplūdimyje, ant pastatų, skveruose ant žolės. Direktorė teigė: „Noriu pabrėžti, kad sukūrę ir „nutupdę“ drugelius, mes, verslo ir turizmo informacijos centras, esame sumanę orientacinį žaidimą, kai ieškant drugelių į mūsų miestą atvykusiems žmonėms bus galima gerai susipažinti su pačiu miestu“. Kas kurs drugelius ir kaip jie atrodys dar nenuspręsta, tuo tikslu bus kreipiamasi į menininkus.

Drugelius pagal kūrėjų sukurtus modelius pažadėjo dovanai pagaminti Visagino verslo įmonės. „Štai Vilnių vadina žemai skraidančių angelų miestu, nes jame yra angelų skulptūrų. Mums, visaginiečiams, neabejotinai bus džiugu vadintis Drugelių miesto gyventojais“, – teigė L. Buško. Ji sakė, kad turistai į Visaginą paprastai traukia susipažinti su atomine elektrine, vasaromis juos domina puikus paplūdimys, įrengtas prie Visagino ežero.

info: Lietuvos žinios

Komentarai

1 thought on “Visaginas siekia tapti drugelių miestu

Comments are closed.