Visaginiečiai nebežino, kur kreiptis: policija apie narkotikų prekybą žino, bet nereaguoja

Diena

Nuolatiniai narkomanų apsilankymai, laiptinėje besimėtantys švirkštai, kraujo balos ir bejėgė policija. Tokią kasdienybę pasakoja vieno Visagino daugiabučio gyventoja, dėl savo saugumo nenorėjusi likti įvardinta. Tiesa, policija neigia kaltinimus, neva ji nieko nedaro siekdami užkardyti prekybą narkotikais

Su 15min.lt redakcija susisiekusi moteris teigia, kad nebežino, kur kreiptis, nes policija nuolat kviečiama jau penkerius metus, tačiau situacija nesikeičia. „Gyvename Visagine, kur yra daug asmenų, vartojančių psichotropines medžiagas. Savo daugiabutyje šiuos asmenis sutinkame kiekvieną dieną, ir jie kelia pavojų mūsų vaikams ir namo gyventojams. Vaikai negali savarankiškai grįžti namo ar tiesiog išeiti iš namų, nes bijo sutikti narkomanus. Laiptinėje narkomanai leidžiasi narkotines medžiagas, visa tai vyksta vaikams matant“, – atsiųstame laiške dėsto moteris.

Ji tikina, kad kasdien laiptinėje galima rasti švirkštų, kartais paliekamos ir kraujo balos. „Tai vyksta kiekvieną dieną. Buvo tokių atvejų, kai atidarai savo buto duris, norėdamas išeiti į parduotuvę apsipirkti, ir matai, kaip prie durų stovi pavartojęs narkomanas ir šlapinasi tiesiog koridoriuje, nereaguoja į aplinką. Visi namo gyventojai žino, į kurį butą ir pas ką ateina narkomanai. Kiek kartų jau buvo skambinta policijai, kiek pareiškimų yra parašyta, bet policija nieko nedaro“, – rašoma laiške.

Moteris įvardija, kad nekviesti svečiai ne tik baugina gyventojus. Neva jau ne kartą į daugiabutį negalėję patekti narkotikų ištroškę asmenys yra sulaužę telefonspynę, ją gyventojams tenka keisti už pačių lėšas. Kiek vėliau su 15min susisiekusi moteris pridūrė, kad gyventojai jau nuleidę rankas ir nebesitiki pagalbos iš policijos, todėl, ji, nors ir bijodama dėl savo saugumo, nusprendė prašyti žiniasklaidos pagalbos.

Ji taip pat į redakciją atsiuntė ir narkomanų daugiabutyje paliktų pėdsakų nuotraukų. Tiesa, pridūrė, kad fotografavimo dieną buvo palikta ir didžiulė kraujo bala, bet jos užfiksuoti nespėjo, viską pirmiau išvalė valytoja. „Nematėme reikalo fotografuoti, nes tai, galima sakyti, yra kasdienybė“, – sako moteris.

Policija gavo du pranešimus

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) patvirtino, kad Visagino gatvėje esančiame name išties gyvena vyras prieš porą metų jau atlikęs laisvės atėmimo bausmę dėl narkotikų platinimo. Tačiau neigiama, kad gyventojai nuolat skundžiasi, o pareigūnai nesiima veiksmų.

„Utenos aps. VPK duomenimis, per pastaruosius 4 metus dėl galimo narkotinių medžiagų vartojimo šiame name Visagino policijos komisariate gauti 2 pranešimai, abu 2016 m., paskutinis 2016 m. gruodžio mėnesį“, – sako Utenos apskr. VPK komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Violeta Ginaitienė. Pasak jos, šio namo gyventojas už narkotikų platinimą dar 2014 metų pabaigoje buvo nuteistas ir atliko 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Be to, šių metų rugsėjį tas pats 1983 m. gimęs vyras buvo sulaikytas Visagine, jis įtariamas turėjęs su savimi narkotikų. Beje, rugsėjo 24 d. minimame name buvo sulaikytas čia negyvenantis vyras, jam pareikšti įtarimai dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir neteisėto jų platinimo. Zarasų policijos viršininkas Saulius Klungis informavo, kad prevenciškai lankosi daugumoje miesto namų ir be kvietimų ar pranešimų, tačiau tokių apsilankymų nefiksuoja.

info: https://www.15min.lt

Komentarai