Visagino krašto muziejus ieško asmenybių, norinčių prisiliesti prie autentiškos istorijos

Diena

Muziejaus kūrimas – tūkstančių detalių dėlionės rinkimas. Dėlionės, kurioje susijungs gausybė praeities atspindžių.

Tau-savanoriui bus patikėta saugoti subtilius žmonių išgyvenimus. Tavo rankose atsidurs trapūs istorijos liudininkai. Tu tapsi pasakotoju, kuris padarys Visagino krašto istoriją matomą, išgirstą, pajaustą ir suprastą.

Visagino krašto muziejus turi ambiciją atitikti jauno, išsilavinusio ir multikultūrinio miesto charakterį – būti interaktyviu, dinamišku ir įkvepiančiu.

Ieškomų savanorių skaičius: 2
Grafikas: lankstus*

Amžius: nuo 16 metų

*Derinamas asmeniškai pagal kiekvieno savanorio galimybes ir muziejaus poreikius

Reikalavimai

Kūrybiniame muziejaus kūrimo procese prireiks skirtingų įgūdžių ir savybių. Vienas jau turi, kitas išsiugdysi. Žemiau pateikti keli bruožai, kurie padės Tau pliusą. Bet neišsigąsk – tai nėra griežti reikalavimai. Laukiamos įvairią patirtį ir sugebėjimus turinčios asmenybės!

Asmenybė:

Nesvarbu, myli kates, šunis ar vėžlius; mėgsti šerbetą ar plombyrą; esi arbatos ar kavos žmogus; introvertas ar ekstravertas; humanitaras ar tiksliukas. Muziejui aktualūs šie 4 bruožai:

KRITINIS MĄSTYMAS

Tu smalsus ir žingeidus. Nuolat keli klausimą „kodėl?“ ir nesitenkini viena tiesa. Mąstai plačiai ir konstruktyviai. Ieškai prasmės, esmės ir priežasties.

EMPATIJA

Esi kantrus ir atidus klausytojas. Sugebi pažiūrėti į pasaulį kito akimis. Gerbi kitą nuomonę. Esi tolerantiškas ir neabejingas.

ATSAKOMYBĖS JAUSMAS

Esi atsakinga ir savarankiška asmenybė. Imiesi adekvačių įsipareigojimų. Atidžiai ir kruopščiai atlieki darbą. Vertini kokybę, o ne kiekybę. Esi sąžiningas ir nešališkas.

KŪRYBIŠKUMAS

Tavyje gyvena išradėjas ir vizionierius. Ieškai originalių saviraiškos formų. Turi lankstų tarpdisciplininį mąstymą, kuris padeda generuoti netikėtas idėjas.

Įgūdžiai:

Muziejaus kūrimas reikalauja įvairaus profilio žinių, bet Tu neprivalai visko mokėti. Čia svarbus noras tobulėti ir prasmingai leisti laiką, o ne Tavo diplomai ir medaliai. Patikėk, muziejus Tave daug ko išmokys.

KALBOS

Pukiai laviruoji lietuvių ir rusų kalbomis. Anglų kalbos mokėjimas – didelis pliusas. Moki dar kokią nors kalbą? Kosmosas! Nemoki? Išmoksi!

DARBAS KOMPIUTERIU

Moki ne tik Facebook naršyti ir Word dokumentą sukurti. Pažįsti naudingus darbo organizavimo įrankius ir socialinių tinklų specifiką.

FOTO/VIDEO/AUDIO

Praktikuoji ar teoriškai domiesi fotografija ir/ar filmų kūrimu ir/ar animacija ir/ar muzikos kūrimu. Ne? Muziejuje prie šių sričių prisiliesi.

HOBIS

Laisvą laiką skiri hobiui? Pažinimui? Teatras, mezgimas, architektūra, aukštoji matematika, astronomija, dizainas… Tavo žinių gali prireikti!

Ką veiksiu?

Muziejaus kūrimas – tai sudėtingas galvosūkis. Jo narpliojimo procese tu pabūsi antropologo, žurnalisto, rašytojo, detektyvo, fotografo, dizainerio, psichologo ir net staliaus profesijos kailyje! Užduočių įvairovė trumpai nenupasakojama! Kad bent įsivaizduotum, kam skirsi savo brangų laiką, žemiau rasi 5 pagrindines darbo kryptis.

Užduotys:
TIRIAMASIS DARBAS

Medžiagos rinkimas, analizė ir sistematizavimas – kantrybės, kruopštumo ir analitinio mąstymo pareikalausiantis darbas. Analizuosime rašytinius šaltinius (knygos, laikraščiai, dokumentai ir kt.); bendrausime su istoriją menančiais žmonėmis ir įamžinsime jų prisiminimus; peržiūrėsime gausybę vaizdinės medžiagos (nuotraukos, filmai, laidos ir kt.); ieškosime unikalių artefaktų ir juos dokumentuosime.

NARATYVO PLĖTOJIMAS

Miesto istorija – sudėtinga daugiasluoksnė tema. Nemažai išliesime prakaito kurdami vientisą pasakojimo liniją, kuri sujungs skirtingų polių istorijas. Atsiremdami į turimą medžiagą – istorijos liudininkus (vaizdus, objektus, prisiminimus ir istorinius faktus), plėtosime kūrybinį muziejaus scenarijų. Tad pasiruošk padirbėti rašytoju ir kino filmo scenarijaus autoriumi!

VIZUALINIS PRISTATYMAS

Kad pasivaikščiojimas po muziejaus ekspoziciją nekeltų nuobodulio, o išėjus neišdiltų iš atminties, reikės sukurti unikalią Visagino karšto muziejaus vizualinę patirtį. Tad pasirenk tapti architektu, interjero dizaineriu, grafikos dizaineriu, dažytoju ir staliumi…tam, kad muziejus būtų dinamiškas, įtraukiantis ir suprantamas kiekvienam lankytojui. Bus sunku, bet įdomu!

MARKETINGAS

Muziejaus savitą asmenybę įtvirtins įsimintinas įvaizdis. O be įvaizdžio atributų sukūrimo, reikės vykdyti nuoseklią komunikaciją, pasitelkiant socialinius tinklus, tinklaraštį ir kitus įrankius. Marketinge bus daug planavimo, bet ir erdvės kūrybai. Tai atsakinga užduotis, juk muziejus – prisideda ir prie miesto įvaizdžio formavimo!

PAPILDOMOS VEIKLOS

Kad muziejus ne tik egzistuotų, bet ir gyvuotų, reiks sukti galvą, kaip praplėsti muziejaus paslaugų spektrą edukacinėmis programomis ir kūrybinėmis veiklomis, kurios įtrauktų skirtingas amžiaus grupes. Reikia pripažinti, kad sunkiausia užduotis nepritrūkti originalių idėjų! Bet kelios sumanios galvos kartu susidoros : )

Čia gali palikti žinią, kad nori savanoriauti (valio!)

http://www.vkmuziejus.eu/#contacts

Neapsisprendei? Drąsiai užduok iškilusius klausimus.

Taip pat laukiami įvairūs pasiūlymai muziejui!

Komentarai

1 thought on “Visagino krašto muziejus ieško asmenybių, norinčių prisiliesti prie autentiškos istorijos

Comments are closed.