Ar Visaginas turi šansų tapti futbolo sostine?

Laisvalaikis

Birželio 4 d. Į Visaginą atvyko du verslininkai iš Kaliningrado apskrities, kurie susitiko su miesto mere Dalia Štraupaite ir aptarė su ja bendradarbiavimo galimybės sporto plėtros srityje.

Verslininkai nenorėtų iš anksto atskleisti savo planų, todėl atsisakė susitikti su redakcijos atstovu. Bet vienas iš jų, Anatolijus Bespalovas, davė trumpą intervių telefonu.

Jis papasakojo, kad jis ir jo partneriai turi planų mūsų mieste įkirti futbolo klubą «Visaginas» ir, kas labai svarbu, jie norėtų gauti miesto mero palaikymą ir šių planų patvirtinimą.

Patys verslininkai – buvę futbolo žaidėjai ir treneriai, kai kurie iš jų žaidė net už Kijevo «Dinamo»  klubą. Sprendžiant pagal ketinimus pakviesti futbolo trenerį iš Alikantė (Ispanijos), aprūpinti tvirta trenerių sudėtimi, svečių planai grandioziniai.

Į klausimą, ar investuotojai pakeis mūsų stadiono dangą į natūralią, tinkančią rimtiems žaidimams rengti, Kaliningrado verslininkai atsakė teigiamai. Pasak jų, atvykę treneriai ruoš savo komandos pamainą iį mūsų jaunų futbolininkų.

Išsamiau apie klubo įkūrimo planus svečiai nepasakojo, sakydami, kad šuo metu pagrindinė užduotis buvo gauti merės patvirtinimą, o tada vyks darbas ties juridine dalimi.

Mero palaikymas visada buvo labai svarbia dalimi Rusijos, Baltarusijos investuotojams, jų šalyse tai – sėkmės garantas. Bet kas tikrai stebina, vyr. specialistas Jonas Nekrošas apie svečių vizitą sužinojo tik iš šio  straipsnio autoriaus.

Tikrai praverstų pakalbėti su specialistu glaudžiai bendraujančiu su Lietuvos futbolo klubais, kuris gali papasakoti nemažai pavyzdžių apie tai, kaip keli klubai, pritraukė užsienio investuotojus ir «pradegė». O tie kas ne pradegė, pavyzdžiui FK «Utenis», kuris tiesiog atsisakė Ispanijos žaidėjų, pripažindami jų buvimą komandoje nerezultatyviu.

Gali būti, kad Nikolajus Charlamovas papasakojo svečiams apie futbolo situaciją Lietuvoje, o gal jie patys spėjo su ja gerai susipažinti.

Džiaugsimės jei atvyks investuotoja, kurie pakels Visagino futbolo lygį. Nes mes turime tam paruošę nuostabią bazę. Stadionas buvo rekonstruojamas besilaikant aukščiausios futbolo lygos reikalavimų, sėdimų vietų tribūnose galima padidinti iki 5 tūkst. Vienintelė problema, tai netinkama stadiono danga, kuri neleidžia organizuoti rimtesnių rungtynių.

Investuotojai, aišku jei jie turi rimtų ketinimų ir galimybių, tikrai gali išspręsti šią problemą. Gyvenimas parodys, kaip gi yra iš tiesų.

Ina Negoda

Straipsnį vertė Lina Latyševa

news.tts.lt

Komentarai
Tagged