Krepšinio Grupės Nugalėtojai Vardo: Lietuva – Vokietija

Laisvalaikis

Tris pergales iš eilės Europos čempionate iškovojusi ir bilietą į Stambulą anksčiau laiko užsitikrinusi Lietuvos rinktinė trečiadienį gali skambiai atsiveikinti su Izraeliu. Paskutinėse rungtynėse Tel Avive Dainiaus Adomaičio auklėtiniai dėl pirmosios vietos B grupėje žaidžia su Vokietijos krepšininkais. Dvikovą kartu su Krepsinis.lt kviečiame stebėti nuo 14.45 val.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo spurtu 6:0, tačiau vokiečiai nesutriko. Daugiausia problemų per pirmąjį kėlinį mūsiškiams kėlė varžovų lyderis Dennisas Schroderis, o lietuvių gretose galingai žaidė drąsiai ir taikliai krepšį atakavęs Donatas Motiejūnas. Po pirmojo ketvirčio lietuviai pirmavo 23:19.

Antrąjį kėlinį gerokai aktyviau pradėję lietuviai jam dar neįpusėjus susikrovė dviženklę persvarą (37:27), tačiau jai išsilaikyti nebuvo lemta. Įsismaginęs D. Schroderis lyg peiliu pjaustė mūsiškių gynybą, o baigiantis ketvirčiui Isaiah Hartensteinas dėjimu netgi pirmą kartą išvedė vokiečius į priekį (42:43). Visgi paskutinė ataka ir vėl priklausė Adui Juškevičiui, kuris pataikė tritaškį sulig sirena – 47:43 po dviejų kėlinių.

Per 20 min. D. Schroderis vokiečiams pelnė net 19 taškų. Lietuvių gretose rezultatyviausias buvo D. Motiejūnas – 12 taškų.

Trečiajam kėliniui prasidėjus J. Valančiūnas pelnė 8 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo Mantas Kalnietis ir lietuviai nutolo 59:47, tačiau vokiečiai greitai surengė atsakomąjį spurtą (59:52, 25 min.).

*** Paskutinę Europos čempionato A ir B grupių rungtynių dieną – trečiadienį – paaiškės, kokią vietą užims Lietuvos rinktinė ir kas jos lauks aštuntfinalyje. D. Adomaičio auklėtinių laukia skirtingi scenarijaus variantai, kur jie gali atsidurti pirmoje, antroje arba net trečioje B grupės vietoje.

Tiek Lietuvos, tiek Vokietijos nacionalinės ekipos savo sąskaitoje turi po tris pergales ir vieną pralaimėjimą.