Muzikos gurmanų puota Visagino kultūros centro „Draugystės“ koncertų salėje

Laisvalaikis

Š. m. balandžio 1 dieną, 18 val.  Visagino kultūros centro koncertų salėje „Draugystė“  vyks nuotaikingas ir žavus  vokalinės muzikos koncertas. Už ilgametę meilę ir lojalumą  Visagino visuomenei ir miesto  svečiams  padėkos koncertą dovanos operos legenda, vokalo muzikos virtuozas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Maestro Virgilijus Noreika (tenoras).

Legendinio tenoro Kipro Petrausko mokinys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos operos grandas Virgilijus Noreika jau penktą dešimtmetį užima pirmaujančią poziciją lietuvių operinėje muzikoje kaip unikalaus, nepaprasto grožio tembro tenoras, koncertuojantis su Lietuvos ir užsienio šalių orkestrais. Maestro gastroliavo Bulgarijoje, Rumunijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Italijoje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, JAV, Kanadoje, Čilėje, Peru, Argentinoje, Venesueloje, Japonijoje, kt. Virgilijus Noreika, per daugiau nei penkis dešimtmečius besitęsiančią solisto karjerą, surengė  virš 1000 solinių koncertų- rečitalių!

Virgilijų Noreiką ypatingai džiugina susitikimai su Lietuvos publika, todėl Maestro yra pasiryžęs surengti kuo daugiau koncertų įvairių šalies regionų miestuose ir miesteliuose. Šiems susitikimams parengta ypatinga koncertinė programa.

„Kol dar balsas skamba ir sveikata leidžia, tol dainuosiu publikai. Jaučiu, kad mano atliekamos estradinės dainos, romansai, arijos iš populiarių operų ir operečių dar žmonėms reikalingos. O ir man pačiam tie koncertai, bendravimas su publika suteikia žvalumo, energijos bei gyvenimo ir kūrybos džiaugsmo“, – viename iš interviu pasakojo V. Noreika, 2015 metų rudenį atšventęs garbingą 80-metį.

Pasak Visagino kultūros centro direktorės p. Danutės Morkūnienės – labai džiugu ir simboliška, kad šv. Velykų proga Visagino žmonėms galime įteikti tokią gražią dovaną – maestro V. Noreikos ir Jo kolegų koncertą. Jau dabar galime drąsiai teigti, kad šis išskirtinis renginys pretenduoja tapti metų kultūros įvykiu Visagino savivaldybėje. Rengdami šį koncertą mes galime džiaugtis profesionalaus meno sklaida Visagine ir Rytų Aukštaitijos karšte.

Drauge su Maestro Virgilijumi Noreika  koncerte dainuos gerai publikai pažįstami, koncertuojantys bei dalyvaujantys įvairiuose muzikiniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje operos solistai – tarptautinių konkursų laureatai Gintarė Skerytė (sopranas) ir maestro dainavimo klasės absolventas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Dainius Puišys (baritonas).

Solistams akompanuos laikinosios sostinės laikų „Metropolio“ instrumentinis trio:  maestro V. Noreikos scenos partneris, džiazo pianistas ir koncertmeisteris Povilas Jaraminas, ilgametis LRT lengvosios muzikos orkestro meno vadovas ir dirigentas, kompozitorius, aranžuotojas ir pedagogas Jaroslavas Cechanovičius (gitara) bei vienas ryškiausių Lietuvos džiazo  kontrabosininkų Eugenijus Kanevičius.

Koncerto programoje dalyvaus ir savo profesinį meistriškumą demonstruos tarptautinės klasės sportinių šokių šokėjai, įvairių televizijos projektų „Šokių dešimtukas“, „Šok su manimi“, „Kviečiu šokti“ dalyviai bei nugalėtojai Katerina Voropaj  ir Vadimas Šuško.

Spalvingoje ir intriguojančioje atlikėjais, jų pasirinktu stiliumi bei repertuaru balandžio 1 d. koncerto auksinių šlagerių programoje „Neklauskit meilės vardo“ klausytojai išgirs ne kamerinius vokalinius opusus ar operų arijas, kas būtų įprasta pripažintiems bel canto meistrams ir publikai – o tango, fokstrotus, valsus, neapolietiškas dainas, šlageriais tapusias miuziklų, kino filmų bei populiarių lietuvių kompozitorių – estrados klasikų M. Vaitkevičiaus, B. Gorbulskio, R. Racevičiaus, A. Raudonikio, M. Tamošiūno, T. Makačino, ir dabarties kūrėjų J. Cechanovičiaus, A. Kulikausko, T. Leiburo, J. Kalco, R. Mikelsko  ir kitų lengvąsias melodijos, duetus, trio, dainų popuri, išvys klasikinius ir Lotynų Amerikos sportinius šokius.

Koncerto vedėjas – žinomas muzikologas, publicistas, populiarių knygų „Pavėsinėje su Richardu Wagneriu“, „Novelėtės“, „Kupė su Johanu Štrausu“, „Virgilijus Noreika: Ir kur benueičiau“ ir kt. autorius, radijo ir televizijos laidų vedėjas, Lietuvos vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Viktoras Gerulaitis  įpins ir žodžio meną. Žaismingos iškalbos nestokojantis konferansjė klausytojus emocingai lydės  retro muzikos takais…

Tikra muzikos gurmanų puota! Tad susitikime joje balandžio 1 dieną 18 val. Visagino kultūros centro koncertų salėje „Draugystė“ bei jaukiai praleiskime šventinį vakarą!

Bilietus galite įsigyti VKC koncertų salės “Draugystė” kasoje.
Kasos darbo laikas II – VI 14.00 – 20.00 val.
Tel. pasiteirauti: 8 688 90986

Visagino savivaldybės informacija

Komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.