Darbo partija pavasario sesijoje siūlo statistinės šeimos pajamas didinti 1000 eurų per metus

Politika

Žengdama į Seimo pavasario sesiją, Darbo partijos frakcija ketina padaryti tai, ko negali kiti – didinti šeimos narių pajamas.

Frakcijos prioritetu kaip ir iki šiol išlieka minimalios mėnesinės algos ir neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimas, dėmesys šeimai ir išmokų auginantiems vaikus kėlimas, taip pat maisto produktų bei vaistų piginimas.

„Šalies ekonomika jau viršijo ikikrizinį lygį, o mes esame skolingi savo piliečiams, kurie krizę ištvėrė sunkiai, bet pasiaukojamai. Todėl dabar turime jiems atsilyginti ir didinti pajamas bei siekti suvaldyti gerokai išaugusias maisto bei vaistų kainas. Darbo partijos frakcija jau užregistravo reikiamus pasiūlymus, kurių pagalba šie tikslai ir bus pasiekti“, – sakė Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Kęstutis Daukšys.

NPD=MMA ir didėjančios šeimos pajamos

Darbo partijos frakcija žada ir toliau nenuleisti rankų kovojant, kad neapmokestinamasis pajamų dydis būtų prilygintas minimaliajai mėnesinei algai (NDP=MMA). Seimui pritarus šiai darbiečių pataisai, MMA uždirbantiems ir kas mėnesį po 25,22 eurus gyventojų pajamų mokesčio mokantiems žmonėms to daryti nebereikės. Tokiu būdu daugiau kaip 240 000 Lietuvos gyventojų, gaunančių MMA, pajamos per metus padidėtų daugiau kaip 300 eurų.

Šis darbiečių siūlymas palies ne tik gaunančius MMA – jis gerokai išaugins praktiškai visų Lietuvos dirbančių ir svarbiausia – šeimų pajamas. Turint omenyje, kad beveik 60 proc. dirbančiųjų atlyginimas siekia iki 600 eurų „ant popieriaus“, NPD prilyginus MMA (380 eurų nuo liepos 1 d.), standartinės 4 asmenų šeimos (2 dirbantys tėvai, atlyginimas 600 eurų per mėnesį „ant popieriaus“ ir 2 nepilnamečiai vaikai) pajamos realiai per mėnesį „į rankas“ padidėtų apie 80 eurų, tai reiškia, kad per metus jos išaugtų 960 eurų.

Taip pat toliau bus siekiama didinti ir pačią MMA – Darbo partijai jau pavyko pasiekti, kad ji nuo liepos 1 d. būtų pakelta iki 380 eurų, tačiau galutinis tikslas – 437 eurai.

Taip pat Darbo partija siekia, kad didėtų vaikus auginančių šeimų pajamos – įstatymo pataisomis siūloma šeimoms, kurių pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 408 eurai ir auginančioms ar globojančioms vaikus, kiekvieną mėnesį, kol vaikui sukaks 2,5 metukų mokėti po 28,5 eurus, o nuo 2,5 metukų iki 7 – po 15,2 eurų. Auginantiems 3 ir daugiau vaikų siūloma kas mėnesį išmokėti po 28,5 eurus kol vaikas sulauks pilnametystės.

„Šia pataisa taisome buvusios valdžios, kuri taupė paprastų žmonių sąskaita, klaidas. Tiesa, išmokoms į 2008 m. lygį visiškai atstatyti dar trūksta lėšų, tačiau palyginus su dabartine situacija, kai išmokas vaikams iki 2 metų gali gauti tik tie tėvai, kurių vieno pajamos per mėnesį neviršija 153 eurų, priėmus pataisas, daug daugiau šeimų sulauktų deramo valstybės dėmesio ir paramos“, – pabrėžė frakcijos seniūnas K. Daukšys.

Mažesnis PVM, kad žmonėms nereiktų važiuoti į Lenkiją

Tenka apgailestauti, kad Lietuvos gyventojų pajamos yra pernelyg menkos, o norėdami sutaupyti, vis dažniau žmonės suka į kaimyninę šalį apsipirkti pigiau. Tuo tarpu siekiantys gauti inovatyvių ir pigiau kainuojančių būtinai reikalingų vaistų žmonės ryžtasi emigruoti.

Suprasdama žmonių padėtį ir matydama neadekvatų kainų ir uždarbio santykį, Darbo partijos frakcija įregistravo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma būtiniausiems maisto produktams vietoje dabar esamo 21 proc. taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą. Jis būtų taikomas duonai, makaronams, kruopoms, pienui, kefyrui, sviestui, šviežiai mėsai, šviežiai žuviai, aliejui, miltams, daržovėms, vaisiams ir cukrui. Tai būtiniausios maisto prekės, kurios sudaro pagrindinį pirkėjų krepšelį.

„Privalome į tai reaguoti ir imtis veiksmų, todėl siūlome sumažinti dvylikai būtiniausių maisto produktų PVM tarifą nuo dabar esamo 21 proc. iki 5 proc. Tokiu būdu maisto produktų kainos atpigs ir likusius pinigus žmonės galės išleisti kitoms savo reikmėms“, – sako įstatymo projekto iniciatorius K. Daukšys.

Tuo tarpu siekiant sumažinti nekompensuojamųjų receptinių vaistų kainas buvo užregistruota Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisa, kuria siekiama, kad receptiniams nekompensuojamiems vaistams būtų taikomas lengvatinis 5 proc. PVM.

„Tik tada kai užtikrinsime, kad Lietuvos žmonės gautų orias pajamas iš kurių galėtų išgyventi patys ir išlaikyti savo šeimas, kai jiems nebereikės rinktis ar įsigyti skanesnį kąsnį, ar vaistus, kai nebereikės dairytis į užsienį tikintis ten surasti geresnį uždarbį, tada galėsime pereiti prie visų kitų problemų sprendimo. Tikiu, kad tai supranta visi politikai ir užuot vėlęsi į tarpusavio santykių aiškinimąsi ir tuščią politikavimą susitelks ir dirbs žmonėms. Įgyvendinus mūsų pasiūlymus, Lietuvos šeimų pajamos per metus smarkiai išaugtų, tai teigiamai paveiktų ekonomiką“, – pabrėžė Darbo partijos frakcijos seniūnas K. Daukšys.

Darbo partijos informacijos centras

Komentarai
Tagged

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.