Valdemar Tomaševski

Valdemar Tomaševski padėkojo visiems visaginiečiams, kurie už jį balsavo

Politika

Pirmadienį, gegužės 13 d., Valdovų rūmuose Vilniuje įvyko spaudos konferencija, į kurią susirinko dauguma kandidatų į Lietuvos prezidentus. Joje dalyvavo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis, Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski.

Konferencijos pradžioje Valdemar Tomaševski padėkojo visiems, kurie už jį balsavo. Politikas pabrėžė, kad džiaugiasi dideliu rinkėjų aktyvumu. LLRA-KŠS lyderis padėkojo visiems, prisidėjusiems prie rinkimų kampanijos, o rinkimų komisijų nariams – už sunkų jų darbą.

Remdamasis sekmadienio rinkimų rezultatais, Valdemar Tomaševski pasveikino kandidatus, kurie pateko į antrąjį rinkimų turą, tačiau komentuodamas savo 4 proc. rezultatą, atskleidė, jog tikėjosi daugiau. Vis dėlto, pažymėjo jis, prezidento rinkimai remiasi unikaliais dėsniais, tad dažnai rinkėjai, nors gerai pažįsta kandidatą ir remia jo rinkimų programą, galų gale atiduoda savo balsą už favoritus.

Iš 60 Lietuvos savivaldybių Gitanas Nausėda laimėjo 46, Ingrida Šimonytė – 8 ir užsienyje, Saulius Skvernelis ir Valdemar Tomaševski – 3 savivaldybėse. Dar 5 kandidatams, tarp jų ir V. P. Andriukaičiui, nepavyko laimėti nė vienoje savivaldybėje. Įdomu tai, kad, pavyzdžiui, prieš du mėnesius socialdemokratai savivaldybių rinkimuose laimėjo didžiausią mandatų skaičių – 274, ir net 13 socialdemokratų nugalėjo tiesioginiuose merų rinkimuose.

LLRA-KŠS lyderis Valdemar Tomaševski laimėjo Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose bei Visagine.

Šalčininkų rajone už jį balsavo daugiau kaip 62 proc. rinkėjų – kone rekordas šiuose rinkimuose.

Tomaševski laimėjo iš viso 112 rinkimų apylinkių (tai yra apie 6% nuo visų). Pirmą vietą jis užėmė visose 36 Šalčininkų rajono apylinkėse, beveik visose Vilniaus rajono apylinkėse (43 apylinkės), Visagine – 13, po 3 – Vilniuje ir Švenčionių rajone, 2 – Trakų, po 1 – Širvintų ir Zarasų rajonuose.

 

Valdemar Tomaševski, paklaustas, ką rems antrajame ture, paaiškino, kad rinkėjai turėtų patys nuspręsti, už ką jie nori balsuoti.

Atsakydamas į klausimą apie Europos Parlamento rinkimų prognozes, jis patikino, kad prognozės yra geros, ir išreiškė viltį, kad parama bus didelė.

Paklaustas, kaip jis mato savo ateitį Lietuvos politinėje arenoje po paskutiniųjų rinkimų, Tomaševski nubrėžė optimistiškas gaires, nes partija stovi ant tvirto vertybinio pagrindo, kuris ir padeda augti. Nors šių metų rezultatas buvo blogesnis nei ankstesnieji, daugelyje apylinkių europarlamentaras gavo daugiau balsų nei prieš penkerius metus, o tai reiškia, kad žmonės vertina sąžiningą, krikščioniškomis vertybėmis pagrįstą darbą, todėl perspektyvos yra geros. Ateityje vis daugiau lietuvių pasirinks politines jėgas, vykdančias sąžiningą politiką; politikus, kurie rūpinasi kiekvienu gyventoju, o būtent tokia yra Lietuvos lenkų rinkimų akcija- Krikščionių šeimų sąjunga.

Komentarai
Tagged