cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas : Moters gyvenimo būdas gali sumažinti riziką

Sveikata

Cukrinis diabetas – tyrimai, padaryti su 89 000 moterų parodė, kad moterys, neturinčios viršsvorio, darančios mankštą mažiausiai pusę valandos per dieną, valgančios daug ląstelienos, mažiau rafinuoto cukraus, mažai trans-riebalų (randamų hidrogenizuotuose daržovių aliejuose), daugiau poliprisotintų riebalų sumažino jų riziką susirgti 2 tipo diabetu iki 90 % palyginus su kitomis moterimis. 61% visų 2 tipo diabeto atvejų galėjo būti susiję su viršsvoriu – svarbiausia diabeto ligos priežastimi.
Kiti tyrimai, padaryti su 65 000 moterų, parodė, kad vartojusios mažai ląstelienos ir daug cukraus turėjo dvigubai didesnę riziką susirgti diabetu. Tokia mityba reikalauja didelio kiekio insulino, kuri padeda cukrui virsti energija. Tol kol kasa sugeba pagaminti pakankamai insulino patenkinti aukštą poreikį, didelį cukraus kiekį kūnas sugeba normalizuoti. Tačiau kasai sutrikus gali prasidėti cukrinis diabetas, dažniausias vadinamas 2 tipo diabetu.

Daugiau vaikų suserga suaugusiųjų diabetu

Kažkada buvę didele retenybe, vaikų susirgimai suaugusių diabetu šiandien tampa įprasti. Gydytojai nurodo į dvi pagrindines priežastis: per daug maisto ir per mažai judėjimo. Mokslininkai bijo, kad jaunai diabetikų kartai užaugus, gali prasidėti įvairios neigiamos komplikacijos.
Ši liga buvo vadinama suaugusių diabetu (2 tipo diabetu), kadangi ji retai prasidėdavo iki vidutinio amžiaus. Bet per paskutinį dešimtmetį pasidarė gana aišku, kad šia liga gali susirgti ir jaunimas.
Iki šio pasikeitimo beveik visi vaikų diabeto atvejai buvo 1 tipo cukrinis diabetas. Tai gana skiriasi nuo 2 tipo diabeto. Jos priežastis yra imuninės sistemos bandymas sunaikinti insuliną gaminančias kasos ląsteles.

Kasai nustojus gaminti insuliną kunas nebegali cukraus paversti energija, todėl yra būtinos insulino injekcijos. 2 tipo diabeto atveju kasa dar gamina insuliną, tačiau nepakankamai. Kai kuriais atvejais kūnas nebesugeba panaudoti pagaminto insulino. Žmonės gali gyventi kelis metus nežinodami, kad jie yra diabetikai. 2 tipo diabetą galimą dažnai išgydyti pakeitus mitybą ir gyvenimo būdą.
Kodėl? Gydytojai tuo mažai abejoja. Jie kaltina nejudrumą ir persivalgymą. Daugumos jų nuomone, ilgėjančios valandos prie televizijos ir saldūs užkandžiai yra du pagrindiniai kaltininkai. Kai kurie ekspertai tiki, kad finiai pratimai yra svarbi svorio kontrolės priemonė apsisaugant nuo 2 tipo diabeto. Pediatrijos profesorius Bernard Gutin iš Georgijos Medicinos Koledžo pastebi, kad fizinis aktyvumas stimuliuoja cukraus judėjimą iš kraujagyslių į ląsteles ir padeda kųnui panaudoti insuliną. “Judrūs pratimai vaikams yra ypatingai ” sako Gutin .

Cukrinis diabetas – Ilgas laikas prie televizijos didina riziką

Ilgai žiūrėti televiziją yra žalinga jūsų kūnui. Tyrimai, padaryti su 50 000 žmonių parodė, kad praleidžiant kasdieną po dvi valandas prie televizijos padidino diabeto riziką 14 %, o nutukimo riziką – 23%.
Viešosios sveikatos specialistai sutinka, kad pastovus nejudėjimas neigiamai įtakoja sveikatą. Tačiau ilgą laiką žiūrėti televiziją yra ypatingai blogai, kadangi tai sulėtina medžiagų apykaitą daug daugiau nei kiti sėdimi užsiėmimai kaip siuvimas, vairavimas ar net skaitymas. TV pavojus susijęs ne tik tai su žemu aktyvumo lygiu. Tyrimai parodė, kad tie žmonės taip pat turi prastesnius mitybos įpročius.

Komentarai
Tagged