Kaip numesti svorio? – Dariaus istorija

Sveikata

Šiame įraše nepatarinėsiu ir nemokysiu kaip numesti svorio, nes neturiu tam kompetencijos, o tiesiog pasidalinsiu savo patirtimi. Mano galva svorio metimas yra labai individualus reikalas ir tai kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Yra daug būdų kaip numesti svorio, daug pasiūlymų ir technikų, bet pats geriausias būdas yra tas, kuris netraumuoja jūsų vidaus, nedrasko jūsų kūno, nekelia prievartos ir leidžia būti taikoje su savimi. Pas geriausias būdas yra tas kuris svorio kritimo metu leidžia jums džiaugtis ne tik rezultatu, bet ir gyvenimu. Svarbiausia, neturi būti jokios kančios, o dominuoti turi tik teigiamos emocijos. Kūnas ir vidus siunčia signalus, išmokus juos pažinti – rezultatas ranka pasiekiamas.

Kai užlipęs ant svarstyklių pamačiau skaičius 147 – išsigandau. O, Dieve,  tik 3 kg mane skiria nuo bauginančiai atrodančio skaičiaus 150, o juk tik prieš 6 metus svėriau 95 kg…

Dar stovėdamas ant svarstyklių pasakiau, kad viskas, pradedu mesti svorį. Ir pradėjau. Pradžioje, aišku, klausimas: kaip numesti svorio? Kaip? Tiksliau kokiu būdu. Norėjosi greitai ir neskausmingai.  Ieškojau, skaičiau, domėjausi. Daug informacijos ir svorio metimo būdų bei pavyzdžių praleidau per akis. Užfiksavau ir pasilikau kas man patiko. Iš įvairiausių svorį numetusių žmonių programų susikūriau savo. Iš vieno vieną, iš kito kitą. Pradėjau bandyti. Pavyzdžiui maitintis vien tik mėsa ir daržovėmis, be duonos, be miltinių patiekalų. Ne, nepatiko. Ištraukiau tik kelias dienas, nors svoris per dieną krito  po 1 kg. Vėliau bandžiau visą dieną visai nieko nevalgyti, gyventi vien su vandeniu. Vėl negerai, ištraukiau tik dieną, rankos drebėt pradėjo. Galiausiai po kelių bandymų, kurių metu atsikračiau porą kilogramų, radau sau tinkamą būdą. Žemiau pateikiu to meto savo užrašų kopiją.

Kaip numesti svorio – planas ir realizacija


Planuoju smarkiai sumažinti valgomo maisto kiekį. Pradžioje pradėsiu nuo badavimo: per dieną tik mineralinis vanduo, stiklinė citrinų sulčių  ir medaus gėrimo,  juoda arbata su pienu be cukraus, 1 obuolys arba 1 bananas, arba 1 morka, arba 1 virtas burokėlis ir kelios stiklinės natūralių vaisių arba daržovių sulčių. Taip maitinsiuosi tol, kol gerai jausiuosi – tegul organizmas energijos gamybai naudoja sukauptus riebalus. 

Tokie štai pradžios planai, kuriuos į vieną ar kitą pusę koreguos mano organizmas. Svarbiausia į ką kreipsiu dėmesį, tai į savo organizmo siunčiamus signalus. Noriu, kad šis mano svorio metimas netraumuotų organizmo ir vyktų su malonumu ir puikia nuotaika.

Pirmos 5 dienos 
(svorio metimo pradžia nuo 145 kg)  


1 DIENA. Pradžioje (2013-04-21d. sekmadienį) visą dieną nieko nevalgiau, tik gėriau mineralinį (negazuotą) ir juodą arbatą su pienu be cukraus. Tiesa apie 17 val. Suvalgiau vieną obuolį. Gaila vakare po vestuvių grįžusi dukra su draugu 21.00 val. pavaišino vestuviniu tortu, kurio vienam gabaliukui negalėjau atsispirti. Blogai padariau…

2 DIENA. 2013-04-22 d (pirmadienis). Atsikėlęs padariau 5 Tibeto pratimus po 3 priėjimus ir nusiprausiau po vėsiu dušu. Pasisvėriau – rezultatas 143 kg. Iki pietų tik vanduo. 14.00 val. puodukas juodos arbatos su pienu be cukraus. 18 val. Suvalgiau vieną bananą. Per visą dieną išgėriau apie 2 l negazuoto mineralinio vandens.
   
Pastebėjau kad pradėjo valytis organizmas: tamsus šlapimas ir pabertas, paraudęs veidas. Alkis jaučiasi, bet nedidelis – kentėti galima. Per pietus padariau savo pilvo nuotrauką atsiminimui :).

3 DIENA.  2013-04-23 d (antradienis). Ryte 5 Tibeto pratimai, bet šį kartą dariau po 5 priėjimus. Įveikiau be didesnio nuovargio, tad po 5 priėjimus dabar darysiu savaitę, vėliau, jei lengvai eisis bandysiu savaitę daryti po 7. Iš karto po pratimų vėsus (bet ne ledinis) dušas ir svarstyklės – rezultatas 142 kg. Vėliau, kaip ir per pirmas dvi dienas, išgėriau virinto vandens sumaišyto su citrinos sultimis ir medumi (0,5 l vandens, pusė citrinos spaustų sulčių ir didelis šaukštas medaus. Viską išmaišyti. Vanduo turi būti šiltas). Toliau iki 17 val. tik mineralinis vanduo, o 17 val. puodukas juodos arbatos su pienu be cukraus.

Sulaukęs 17 val. Jaučiuosi žvaliai, jaučiu, kad tapau šiek tiek lengvesnis ir pilvas mažiau atsikišęs, tapau judresnis. 

18 val. Suvalgiau vieną bananą. 21 val. Jaučiau silpnumą ir būtinybę kažką suvalgyti, tad suvalgiau maža virtą burokėlį ir išgėriau 2 stiklines daržovių sulčių.

4 DIENA. 2013-04-24 (trečiadienis). Rytas ir 5 Tibeto pratimai po 5 kartus. Šaltas dušas, svarstyklės (141 kg.) ir stiklinė citrinos ir medaus gėrimo. Iki 13.00 val. tik  mineralinis. 13.00 val. juoda arbata su pienu. 17 val. stiklinė natūralių granatų sulčių. 19 val. 1-nas bananas. 21 val. stiklinė granatų sulčių. 22 val. stiklinė daržovių sulčių. Savijauta puiki.

5 DIENA. 2013-04-25 (ketvirtadienis). Ryte Tibeto pratimai, šaltas dušas, citrinos medaus gėrimas ir svarstyklės (140 kg). Savijauta puiki. Jaučiuosi lengvesnis. Iki pietų nuovargio ar silpnumo nejaučiu. Mineralinis vanduo. 14 val. puodelis juodos arbatos su pienu. 17 val bananas. 17 val. virta vištienos krūtinėlė.

6 dieną pasitikau sverdamas 139 kg. Valio! 140 kg riba įveikta!

Štai tokias „terapijas” per 6 mėnesius, kurių metu numečiau 30 kg, kartojau dar  kokius 4-5  kartus, tik trukmė būdavo įvairi – kartais tik 2-3 dienos, kartais 4.  Pagal situaciją – tempdavau, kol leisdavo savijauta. Tik pajutęs, kad save prievartauju stodavau. Kartais, tik pradėjęs, jau per pietus suprasdavau, kad šį kartą turiu stoti. „Terapindavausi” tik tada, kai leisdavo organizmas.

Tarp „terapijų” darydavau kelių savaičių pertraukas, kurių metu stengiausi nepriaugti svorio ir maitinausi tokiu režimu:

1 pusryčiai – juoda arbara su pienu be cukraus ir vienas juodos duonos sumuštinis su sviestu ir mėsyte arba sūriu.
2 pietūs – sriuba ir trečdalis ar per pusę mažesnė porcija, nei buvau įpratęs, antro patiekalo.
3 vakarienė – juoda arbata be cukraus ir dažniau juoda duona su lašiniais bei agurkėliu ir svogūnu, nei sausainiai ar pyragas. Nors ir šių tešlainių paragaudavau, bet jei svarstyklės kitą dieną rodydavo pliusą turėdavau tą dieną kažko atsisakyti, kad vėl sugrįžčiau prie minuso :). Tiesa taip maitindamasis supratau vieną tiesą, kad mano organizmui iš vakaro geriau lašiniai nei pyragas, nuo lašinių kitą dieną svoris nedidėja!

Dar nepaminėjau šokolado. Tarpuose tarp valgių suvalgydavau kelias plyteles (ne plytas po 100 g!) juodo šokolado su riešutais ir išgerdavau juodos kavos, na čia jau su cukrumi, kitaip negaliu.

Kadangi visiškai atsisakiau alkoholio, o tai labai svarbu metant svorį, tai šokoladas puikiai užpildė jo vietą. Jeigu ką, tai saldumynai, o ypač šokoladas veikia tuos pačius skonio receptorius, kaip ir alkoholis 🙂 Na, bent jau man tai tikrai 🙂 Visiškai nenoriu ir nevilioja, net ir šalto alaus gurkšnelis karštą vasaros dieną jokių jausmų nekelia.

Savo naują svorį kiekvieną dieną pasisvėręs užrašydavau kalendoriuje.

Dar vienas geras dalykas, kurį įžvelgiau tokiame etapais atliekamame lieknėjime yra tai, kad oda ant pilvo (jis juk buvo toooks išsipūtęs!) gauna laiko prisitaikyti prie naujų formų. Nežinau ar turėčiau tokį pilvuką, kokį turiu dabar (nors dar toli iki idealo, bet aš laimingas ir tokį turėdamas 🙂 , jei 30 kg  būčiau numetęs vienu ypu:

Na, o pabaigai dar vienas klausimas: KAIP IŠLAIKYTI NUMESTĄ SVORĮ, KAD JIS VĖL NEPADIDĖTŲ? Ir jis mano galva (ir patirtimi) yra daug svarbesnis už klausimą: KAIP NUMESTI SVORIO?

Kartą jau buvau numetęs daugiau kaip 30 kg, bet greitai vėl priaugau ir dar daugiau, nei buvau numetęs. Klasika! Štai mano svorio istorijos kreivė:

Turint karčią patirtį būtų kvaila kartoti tas pačias klaidas, tad šį kartą turėjau išmokti gyventi ir elgtis kitaip. Jau patyriau, kad neatsakingas požiūris į save, į savo mitybą, įpročius, aplamai į gyvenimą priveda prie nutukimo ir ne tik. Taigi, ką dabar darau?

Visų pirma šį įrašą sąmoningai rašau praėjus metams, po to kai numečiau 32 kg, kad turėčiau kuo pasidalinti. Per tuos metus ne tik, kad nepriaugau, bet dar ir 2 kg numečiau. Per ateinančius metus ir toliau planuoju „kratyti” po 2-3 kg ir taip iki 100 kg. Mano 192 cm ūgiui ir savijautai, tai būtų idealus svoris. Nors ir dabar sverdamas 112 kg jaučiuosi, kaip peliukas po drambliškų 147 kg :).

 Dabar

Nesilaikau jokių dietų, valgau praktiškai viską, tik su saiku. Saikas, tai svarbiausias dalykas padedantis išlaikyti numestą svorį. Pirma taisyklė atsistoti nuo stalo, kai dar šiek tiek norisi. Su laiku tas „šiek tiek norisi” išgaruoja, o organizmas, skrandis prisitaiko prie naujo maisto kiekio. Dabar keldamasis nuo stalo, net nesusimąstau, kad va jau laikas keltis, nes jau atėjo tas „šiek tiek norisi”.

Aišku, ne visada pavyksta tą saiką suvaldyti ir jei jau taip nutinka, turiu kuo greičiau atsikratyti tų bonusinių kilogramų.

Vienu žodžiu, dabar gyvenu be teisės pamiršti kas yra saikas. Jis visada turi būti kartu su manimi, manyje, virš manęs…

 Maistas

Nesu aš kitoks ir nuo maisto, tiksliau teisingo jo kiekio, netunku, nors ir mažai judu. Esu kitoks tik tiek, kad turiu polinkį ne į tukimą, o į persivalgymą. Taip, mėgstu pavalgyti ir skaniai pavalgyti. Numesti svorį man nebuvo sunku, buvo sunku suprasti, kaip turiu maitintis,  kad vėl nesustorėčiau. Manęs visai nežavėjo perspektyva visą gyvenimą laikytis dietų. Norėjau būti lieknas ir valgyti bet ką. Na tiesa, kai kurių produktų vartojimą turėjau sumažinti ar bent jau apriboti jų kiekius. Tai balta duona ir batonas – juos pakeičiau juoda duona. Dabar viską valgau tik su juoda duona. Visi miltiniai patiekalai: lietiniai, bulkutės, sausainiai, pyragai, pyragėliai ir t.t. – saikingai. Toliau bulvės. Stengiuosi jų valgyti mažiau, nors nelabai išeina 🙂 Blynai, cepelinai… na, kaip gi atsisakysi šių patiekalų. Valgau, bet kitą rytą stoju ant svarstyklių, kurios pakoreguoja mano naujos dienos ar kelių dienų į priekį racioną ir vėl viskas gerai :). Toliau alkoholis. Visoks. Nulis. Visiškai jo atsisakiau. Alkoholis man keldavo apetitą, pavyzdžiui po alaus galėdavau visą arklį sukapoti, o kitą dieną dar vieną. O ir pats alkoholis yra labai kaloringas gėrimas, tad jo atsisakymas padėjo didelį pamatą mano svorio stabilumui ir savijautai.

Svarstyklės

Kiekvieną rytą, po tualeto reikalų,  stoju ant svarstyklių. Man tai svarbu, nes kiekvieną rytą turiu žinoti su kokiu svoriu aš pradedu naują dieną. Esu nusistatęs savo svorio tašką, kurį privalau išlaikyti. Dabar tai 112 kg. Jei iš vakaro leidžiu sau daugiau pavalgyti, net neabejoju, kad ryte svarstyklės šaus į viršų, tad nuo to, kiek daugiau nei 112 kg aš sveriu ir priklauso mano ateinančios dienos ar net kelių dienų maisto racionas.

Būna, kad net 3 kg viršiju savo svorio tašką, tada imuosi badavimo (iškrovos) procedūros – visą dieną praktiškai nieko nevalgau, tik geriu vandenį (kiekio neriboju) ir kefyrą (0,5 l per dieną) arba pavalgau tik pusryčius ir toliau tik vanduo. Pagal situaciją ir savijautą. Dažniausiai užtenka vieną dieną pabadauti ir kitą dieną vėl svarstyklės rodo 112 kg. Jei po iškrovos dienos svarstyklės vis dar rodo daugiau nei turėtų būti, tai ateinančią dieną jau maitinuosi, kaip įpratęs (saikingai!), tik vakare pavyzdžiui nuo 18.00 val nieko neimu į burną (išskyrus vandenį). Viskas, ateinančią dieną svarstyklės garantuotai rodys 112 kg. Žodžiu viršijęs savo svorio tašką, turiu kuo greičiau, per kelias dienas (ne savaites!) jį atstatyti.

Kartais ir svarstyklių nereikia, kad suprasčiau jog per daug prisikimšau ir esu sunkesnis nei privalau būti. Papurtęs veidas, išsipūtęs gurguliuojantis pilvas, nevalyvi ir tingūs judesiai viską pasako, bet svertis vis tiek privalau, kad tiksliai žinočiau, kiek dienų  teks pasninkauti ar kitaip pakoreguoti savo mitybą.

Kartais svarstyklės parodo priešingą savijautai rezultatą. Atrodo, kad esu sunkesnis, bet jos – bac! – rodo teigiamą rezultatą. Tai ženklas, kad kūnui reikia poilsio. Paprastai taip jaučiuosi, kai trūksta miego, kai gerai neišsimiegu.

Miegas

Man yra svarbu būti gerai išsimiegojusiam, nes miego trūkumas neigiamai veikia mano bendra savijautą ir skatina norą valgyti. Neišsimiegojęs jaučiu jėgų ir energijos trūkumą ir tai bandau kompensuoti maisto pagalba. Kad nereikėtų vienu metu kovoti ir su nuovargiu, ir su noru dažnai užkandžiauti turiu laikytis miego drausmės, turiu tuo pačiu laiku gultis ir keltis, ir stengtis išmiegoti bent 7 val. Prisipažinsiu, kol kas man sunkiai sekasi kas vakarą gultis tuo pačiu laiku, bet turiu, privalau to išmokti ir ne tik dėl svorio, bet ir dėl geros savijautos.

Gera savijauta

Turiu gyventi lengvai ne tik kūnu, bet ir vidumi. Tik dabar nugyvenęs 40 su viršum metų supratau, kad turiu savo vidinį pasaulį ir jis kur kas svarbesnis už kieme stovinčio automobilio ratus, cepelinų skonį ar pelningą darbo pasiūlymą. Tai mano turtas. Didžiausias turtas. Visą laiką gyvenau šalia jo, net nežinodamas, kad jį turiu. Tik nuo to kokią tvarką palaikysiu savo viduje priklausys mano gyvenimo kokybė, o nuo jos ir jo, ir … mano svoris…

Linkiu, kad ir jūsų svoris kristu, kaip artėjančio rudens spalvoti lapai – lengvai ir su gražia emocija. Ir lai klausimas: kaip numesti svorio? antrą kart, kaip man :), nesikartotų…

PAPILDYMAS

2015-08-31
Šiandien suėjo dvi savaitės, kai kas rytą vėl darau 5 Tibeto pratimus. Pradėjau nuo 6 pratimų pakartojimų, šiandien padidinau iki 12-kos. Rezultatas: per dvi savaites, nieko daugiau nekeičiant atsikračiau dar 1 kg ir dabar mano svorio taškas 111 kg. Bet svarbiausia jaučiuosi energingesnis, žvalesnis ir nuovargis beveik nekankina.

Autorius: https://plus.google.com/103638876800905217056

Komentarai
Tagged