taikos kelias

“Taikos kelias” suteikia pagalbą priklausomybės ligomis sergantiesiems Lietuvoje

Sveikata

Lietuvoje esančio Všį „Taikos Kelias“ reabilitacinio centro geografinė padėtis randasi šalia jūros, esame Klaipėdos krašto centras, vienintelis priimantis moteris ir yra krikščioniškas. Všį „Taikos Kelias“ veiklą pradėjo prieš 7 metus, vos nuo kelių bendruomenės narių. Atokioje kaimo vietovėje, apleistame name prasidėjo mūsų veikla, tačiau nenuleisdami rankų, su didžiausiu troškimu stengėmės, kad padėti pagalbos prašančiam. Sparčiai ir sunkiai dirbdami, ieškodami bendraminčių mes išsiplėtėme. Šiuo metu mes galime talpinti iki 30 asmenų, moterų ir vyrų. su jais dirba kvalifikuoti specialistai, socialiniai darbuotojai, psichologas, savanoriai.

Viešosios įstaigos „Taikos kelias“ tikslas yra padėti, teikti moralinę, dvasinę, psichologinę, socialinę pagalbą žmonėms patyrusiems visuomenėje atskirtį. Teikiame laikiną apgyvendinimą, žmonės globojami, jais rūpinamasi. Formuojamos naujos vertybės, tapti produktyviais ir aktyviais, atsakingais visuomenės nariais. Dirbame, kad žmogus sulauktų visokeriopos pagalbos jam sunkiu momentu. Žmonės, kuriuos mes priimam iš gatvės, yra praradę sveikatą, pasitikėjimą, atstumti artimųjų, dažniausiai jie neturi kur gyventi ir yra praradę viltį gyvenimui, todėl jiems reikalinga pastovi pagalba. Bendruomenė padeda šiems žmonėms atrasti naują gyvenimo viltį, pažinti naują gyvenimą ir sugrąžinti juos kaip pilnaverčius visuomenės piliečius.

Kviečiame Jus bendradarbiauti ir prisidėti prie bendruomenės veiklos tuo kuo galite. Tik Jūsų supratingumo dėka, žmonės kurie suklydo gyvenime, turėtų galimybę atstatyti savo gyvenimą ir ugdytis saugioje, jaukioje, šeimą primenančioje bendruomeninėje aplinkoje.

Bendruomenės tikslas – padėti, teikti moralinę, dvasinę, psichologinę, socialinę pagalbą žmonėms patyrusiems visuomenėje atskirtį, atrasti naują gyvenimo viltį, pažinti naują gyvenimą atsisakius priklausomybių ir padėti integruotis į visuomenę, grįžti į šeimas.

Pagrindinės veiklos kryptys:

 • alkoholio vartojimo prevencija;
 • psichotropinių medžiagų vartojimo prevencija;
 • socialinių ir sveikatos apsaugos paslaugų inicijavimas bendruomenės klientams;
 • bendruomeninio gyvenimo įgūdžių ir pilietinės atsakomybės ugdymas;
 • bendradarbiavimas su socialiniais partneriais ir partnerystės grupėmis vietiniu, regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis;
 • visuomenės švietimas ir informavimas aktualiais socialinės ir sveikatos apsaugos klausimais;
 • bedarbystės ir skurdo mažinimas;
 • švietimas, informacija.

Teikiamos paslaugos:

 • laikinas apgyvendinimas, socialinė globa
 • psichologinės, socialinės ir dvasinės konsultacijos;
 • pagalba tvarkant asmens ir kitus dokumentus;
 • tarpininkavimas ieškant galimybės įsidarbinti arba persikvalifikuoti.

Darbo pagrindas:

Dvasinė saviugda. Siekiame parodyti krikščioniškas vertybes, vedami užsiėmimai pagal specialiai sudarytą Day top, 12 žingsnių „Teen Challenge“ programą, vygdoma meno, dailės, foto, augeninės, audio, teatralinės terapijos, ugdomi dvasiniai principai, kurie suteikia viltį ir jėgų eiti  teisingu gyvenimo keliu kiekvienam norinčiam keistis. 

Psichologinė savimonė. Vyksta įvairūs psichoterapiniai užsiėmimai, individualios konsultacijos, mokomąsi spręsti kasdienes situacijas, atpažinti ir valdyti emocines būsenas, sudaromi asmeniniai keitimosi tikslai, mažais žingsniais grąžinamas pasitikėjimas savimi, užmezgami santykiai su artimaisiais, nugalimos vidinės baimės, įsisavinamos naujos nuostatos.                                                                                                                                                         

Socialinės paslaugos. Sutvarkomi reikalingi dokumentai, bendradarbiaujame su teisėsaugos ir sveikatos priežiūros institucijomis, probacija, darbo birža, socialinės paramos skyriais, ligoninių slaugos skyriais, psichikos sveikatos skyriais.

Užimtumas. Vyksta darbo terapija, kuria siekiama sąžiningai ir savo rankomis užsidirbti būsimą gyvenimo duoną. Laikomąsi disciplinos, kambarių ir patalpų tvarkos, virtuvėje savarankiškai ir paeiliui gaminamas maistas, įvairūs buitiniai darbai. Mankšta. Viskas vyksta pagal dienotvarkę. Griežtai yra laikomąsi įstaigos nuostatų, o jei jie yra pažeidžiami – pašaliname iš bendruomenės.

 

Terapinė  bendruomenė

VŠĮ „Taikos kelias“  Įstaigos kodas  302699089

Bendruomenės adresas Gurgždžių km. 3, Juknaičių sen.  Šilutės raj. Lietuva

a/s AB Swed bankas LT477300010129851849

Telefonai+37069330303

www.taikoskelias.org

info@taikoskelias.org

 Mūsų siekis padėti ŽMOGUI, Mes visi turime teisę į viltį, džiaugsmą, prasmingą gyvenimą!

VIENIKIMĖS PRASMINGAM TIKSLUI – PADĖTI ŽMOGUI

Komentarai
Tagged