Visaginietės Skirmantės patirtis: “Galima mokytis ir Tailande”

Žmonės

Šie mokslo metai 16 – metei Skirmantei Grigaitei prasidėjo labai toli nuo gimtojo Visagino –  The Regent‘s mokykloje, Tailando pajūrio mieste Patajoje.

Į šį pasaulio kraštą ji išvyko praėjusiais metais, baigusi Visagino ,,Žiburio“ mokyklos dešimt klasių ir laimėjusi Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos skelbtą konkursą Tailando mokyklos stipendijai gauti.

Be pastarosios, išvykti būtų sudėtinga, nes vieneri metai kainuotų kone 100 tūkst. litų. Besidomintiems – konkursas skelbiamas kas keleri metai, reikia stebėti Ministerijos naujienas ir neišsigąsti konkurencijos, nes stipendiją gauna tik keli vaikai.

Mokslai toli nuo Visagino

Skirmantė mokosi anglų kalba dvyliktoje (priešpaskutinėje) tarptautinio bakalauriato (IB) programos klasėje. IB pripažįsta ir ją sėkmingai baigusių mokinių laukia visi pasaulio universitetai. Mokiniams suteikiama nemažai laisvės patiems renkantis dalykus, – be pagrindinių dalykų, Skirmantė pasirinko mokytis ekonomiką, ekologiją, prancūzų kalbą, filosofiją.

Mokytojai (jie į mokyklą patenka tik išlaikę egzaminus) ir mokiniai čia susirinkę iš visų pasaulio kraštų, tarpusavyje sutaria labai gerai, pažymiai nėra akcentuojami, juos mokytojai rašo retai ir tik už reikšmingus atsiskaitymus. Apie gautą pažymį pasakoma tik pačiam mokiniui ir jo tėvams, todėl mokiniai tarpusavyje nekonkuruoja.

Visgi mokslai įtempti – kasdien būna po keturias pamokas, kiekviena trunka pusantros valandos, o po pamokų, kurios baigiasi tik 15.20 val., vyksta papildomi užsiėmimai. Skirmantė kasdien šoka baletą, turi puikią mokytoją, lanko debatų klubą, mergaičių chorą, sodininkystės būrelį, užsiima joga, groja fortepijonu.

Vakarais – privalomas laikas namų darbų ruošai, kai negali išeiti iš savo kambario bendrabutyje, mokinius kontroliuoja ir kartu padeda ruošoje specialus mokytojas.

Mokykla itin didelį dėmesį skiria savanorystei – mokiniai rengia labdaros vakarus bei kitaip renka lėšas įvairiems projektams, kaip, pavyzdžiui, neįgaliųjų mokinių programos, mokykloms Tailande statyti, padėti nuo stichinių nelaimių nukentėjusiems.

Ar lieka laisvalaikio?

Pasivaikščioti lauke leidžiama jau prieš pat miegą, taip pat  paplaukioti mokyklos baseine, sportuoti treniruoklių salėje ar stadione, bendrauti su kitais mokiniais.

Penktadieniais mokyklos bendrabutyje gyvenančius vaikus veža į prekybos centrą, o šeštadieniais rengiamos įvairios ekskursijos, išvykos į muziejus, parkus. Buitimi, laimei, rūpintis nereikia, todėl susitaupo daug laiko mokslams ir pomėgiams.

Skirmantei priklauso du kambariai bendrabutyje, kuriuos kasdien sutvarko kambarinės, jos skalbia ir moksleivių drabužius. Yra keli bendri kambariai ir virtuvė, kur galima patiems gamintis maistą, žiūrėti televizorių, rengti vakarėlius.

Triskart per dieną mokiniai valgo mokyklos valgykloje, kur gali rinktis tarp įvairių tailandietiškos ir pasaulio virtuvės patiekalų, valgyti „kiek telpa“ bei pasiimti užkandžių išsinešimui. Mokyklos kieme veikia kavinė ir užkandžių kioskelis.

Pasak Skirmantės, ji čia turi turime viską. „Tik neturime tėvų, šeimos, kurių labiausiai trūksta. Juos sutinki tik per atostogas ir suprantama, kad gelbsti internetas, kuris veikia visoje mokyklos teritorijoje. Ilgesį nugali žinojimas, kad čia turiu pačias geriausias sąlygas mokytis“, sako visaginietė.

Tegul Skirmantės pavyzdys paragins ir kitus aktyviau domėtis pasaulio teikiamomis galimybėmis ir įgyvendinti savo svajones.

,,Jei esate tvirti gyventi toli nuo šeimos, raginu ir kitus susipažinti su tokiomis galimybėmis, pasitikėti savimi ir stengtis pasiekti geriausio!“ – linki visiems iš Tailando Skirmantė.

 

info: UAB “Interneto žinios”

Komentarai
Tagged

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.